Depilacja laserowa dla mężczyzn

Poniedziałek 10 maja 2021 • Kinga Brzyzek

Spis treści: [ukryj]

Depilacja laserowa dla mężczyzn?

 

Tradycyjne metody depilacji

Coraz częściej ludzie marzą o gładkim, idealnym ciele. Przyjęło się, że takie jest bardziej atrakcyjne. Zazwyczaj droga, która do tego prowadzi jest ciężka. Najpopularniejszą metodą jest golenie włosków za pomocą maszynki. Nietrudno jednak o podrażnienie a nowe owłosienie zaczyna się już pojawiać po 2-3 dniach. Woski i depilatory też są często używane. Nie jest to jednak trwałe pozbycie się problemu, ponieważ po ok 2-3 tygodniach włoski znowu się pojawiają. Skóra bezpośrednio po zastosowaniu tych metod nie do końca pozostaje całkowicie gładka, ze względu na różną długość włosków. Niektóre są po prostu za krótkie.

 

Depilacja laserowa

O ile te delikatne są łatwe do usunięcia popularnymi metodami, to te grube stanowią duży problem. Coraz częściej panowie myślą o tym, żeby pozbyć się włosów, których jest nadmiar, bądź znajdują się w niestandardowych miejscach na ciele. Przykładem są ramiona, szyja, plecy czy brzuch. Dzięki innowacyjnej metodzie depilacji laserowej trwałe usunięcie niechcianego owłosienia jest możliwe. Laser skutecznie uszkadza cebulkę włosa, niszcząc ją. Zabieg musi być wykonywany kilkakrotnie w określonym czasie, ponieważ energia świetlna działa tylko na cebulki włosów rosnących, będących w fazie anagenu. Na cebulki w stanie spoczynku -faza telogenu- laser nie działa. Dla efektu trwałego usunięcia włosów, potrzebnych jest około 9 zabiegów, w odstępach 4 – 6 tygodni.

 

Pakiety depilacji

W naszym salonie mamy przygotowane specjalne pakiety skierowane do mężczyzn. Istnieje możliwość wyboru takiego, który obejmuje całe ciało. Najczęściej wybieranym jest jednak ten, który zawiera depilację laserową pleców, szyi, ramion, klatki i brzucha. Chętnie nasi klienci korzystają również z pakietu mężczyzna MINI, w skład którego wchodzą plecy, szyja oraz ramiona.