Asiatic Peel Cream i Asiatic Peel Tonic - recenzja produktów mocno nawilżających Peel Mission.

Wtorek 24 maja 2022 • Kinga Brzyzek

Asiatic Peel Cream i Asiatic Peel Tonic - recenzja produktów mocno nawilżających Peel Mission.

Spis treści: [ukryj]

Seria Asiatic Peel to linia kosmetyków przeznaczona dla osób, których cera jest sucha lub odwodniona. Jest to problem wielu osób, który nasila się sezonowo  zwłaszcza w okresie grzewczym. Odwodnienie czy przesuszenie skóry może wynikać również ze źle dobranej pielęgnacji, która powoduje zaburzenie bariery hydrolipidowej, źle dobranych procedur kosmetycznych, prowadzących do nadmiernego złuszczania naskórka czy z nieodpowiedniej diety ubogiej w płyny, używek i warunków środowiskowych.

 

Jak odróżnić skórę suchą od odwodnionej ? 

Skóra sucha jest szorstka, mało elastyczna, nierzadko szczypie i łuszczy się. Skóra sucha charakteryzuje  się przede wszystkim nieprzyjemnym uczuciem ściągnięcia w obszarze twarzy i ciała, zwłaszcza po umyciu/  kąpieli. Skóra o takich cechach nie będzie w pełni spełniać swoich funkcji obronnych.

 

Skóra odwodniona może towarzyszyć cerze wrażliwej, mieszanej i tłustej. Objawy przypominają te z którymi spotykamy się przy cerze suchej jak: utrata blasku, obniżenie elastyczności, złuszczanie naskórka czy ściągnięcie. W odróżnieniu od skóry suchej jest to jednak stan przejściowy, którego przyczyną jest przeznaskórkowa utrata wody. Skóra pozbawiona bariery hydrolipidowej będzie znacznie szybciej tracić  wodę z naskórka.

 

Dlaczego zdecydowałam się na produkty z serii Asiatic Peel ?

Kosmetolog uczy się o skórze przez całe życie- także o swojej.  Testując mnóstwo zabiegów, mnóstwo produktów również i tych drogeryjnych nietrudno jest przedobrzyć. Ale kto nie popełnia błędów ? Ważne jest, żeby wyciągnąć z nich wnioski, także te odnośnie prawidłowej pielęgnacji.

Mocne produkty drogeryjne na bazie kwasu salicylowego i glikolowego plus powtarzane peelingi chemiczne oraz suche powietrze w pomieszczeniu, w którym przebywam na co dzień, sprawiły, że moja cera mocno się odwodniła. Oprócz ciągłego uczucia ściągania, zauważyłam spore łuszczenie się skóry głównie w okolicy czoła i nosa- czyli tam gdzie normalnie skóra powinna być lekko przetłuszczona (strefa T). Wszystkie te działania osłabiły barierę hydrolipidową mojej skóry, która przestała prawidłowo pracować.

Postanowiłam odłożyć używane do tej pory kosmetyki i wdrożyć pielęgnację profesjonalną, składającą się z kremu i toniku marki Peel Mission.

 

Asiatic Peel Tonic

Asiatic Peel Tonic to płyn terapeutyczny, przeznaczony do codziennego stosowania, rano i wieczór na wcześniej oczyszczoną skórę. Dzięki zawartości kwasu azjatykowego i wyciągu z oleju wiesiołka, natychmiast łagodzi podrażnienia, niweluje uczucie ściągania, nawilża skórę, a co najważniejsze wzmacnia barierę naskórkową.

 

 

Asiatic Peel Cream

Asiatic Peel Cream to produkt, który również zalecany jest do stosowania dwa razy dziennie, na stonizowaną skórę - rano i wieczorem . Krem jak najbardziej nadaje się do nałożenia jako baza pod makijaż, dzięki bardzo lekkiej konsystencji nie musimy obawiać się rolowania, ani „spływania” podkładu. Zawarty w składzie kwas azjatykowy oraz kwasy tłuszczowe z drzewa Sacha Inchi zapewniają głębokie i długotrwałe nawilżenie oraz wygładzenie naskórka.

 

 

Składniki aktywne zawarte w obu tych produktach nie tylko łagodzą podrażnienia i rozwiązują problem napiętej skóry, ale również umacniają barierę hydrolipidową, dzięki czemu hamowana jest nadmierna utrata wody z naskórka. Plusem jest piękny, subtelny i niedrażniący zapach.

 

Po 4 tygodniach stosowania

Po 4 tygodniach stosowania pielęgnacji z serii Asiatic Peel mogę z czystym sumieniem polecić te produkty każdemu kto boryka się z problemem suchej lub odwodnionej skóry. Kosmetyki te, w tak krótkim czasie rozwiązały problem łuszczącej się skóry, moja cera stała się gładka, rozjaśniona, a co najważniejsze znikło niekomfortowe uczucie ściągania i pieczenia występujące po każdym myciu twarzy.

  

Stosowany systematycznie (według zaleceń producenta) tonik daje natychmiastową ulgę i łagodzi podrażnienia, przywracając skórze naturalne pH.

Krem charakteryzuje się lekką konsystencją, a już mała jego ilość wielkości ziarnka grochu wystarczy by pokryć cały obszar twarzy. Bezpośrednio po nałożeniu odczuwalne jest nawilżenie naskórka, bez uczucia lepkości, rolowania czy tłustej powłoki. Skóra staje się gładka i miękka, a nałożony na nią makijaż bardzo długo się utrzymuje.

 

Efekty działania Asiatic Peel Tonic i Asiatic Peel Cream

Efekty działania tych produktów widoczne są gołym okiem, co tylko potwierdza ich skuteczność. Ustąpienie dolegliwości związanych z brakiem odpowiedniej ilości wody w naskórku jest dowodem na odbudowę bariery hydrolipidowej i poprawę nawodnienia skóry.