6 najczęściej popełnianych błędów przed depilacja laserową

Środa 11 sierpnia 2021 • Kinga Brzyzek

Spis treści: [ukryj]

Wybierasz się na zabieg depilacji laserowej, zapoznałaś się z przeciwwskazaniami, lecz nadal masz wątpliwości? Jeśli nie wiesz jak prawidłowo przygotować się do zabiegu, koniecznie przeczytaj ten artykuł. Na rynku istnieje wiele urządzeń przeznaczonych do laserowej depilacji ciała, mimo iż cel każdego z nich, jakim jest trwałe pozbycie się owłosienia jest taki sam, procedury przeprowadzenia zabiegu mogą się nieco różnic. Dlatego, by wykonać przynoszący oczekiwane efekty zabieg aparaturą SHR Epil Motion, musisz spełnić kilka warunków:

 

Przeciwwskazania 

Prawidłowo wykluczyć przeciwwskazania - jest to najważniejszy element, bez którego zabieg nie może być wykonany. Zatajenie informacji na temat stanu zdrowia, przyjmowanych leków, suplementów czy innych substancji mogących fotouczulać, może doprowadzić do poparzenia, powstania blizn lub innych uszczerbków na zdrowiu.

 

Włoski 3-4mm

Zapuścić włoski - 3 - 4 mm odrost jest długością idealną dla sprzętu, na którym pracujemy. Mimo utartego zwyczaju golenia włosków bezpośrednio przed zabiegiem, wymagamy kilkudniowego odrostu. Zabieg przyniesie rezultatach tylko wtedy, gdy emitowane światło napotka nad powierzchnią skóry włos, po którym przedostanie się do mieszka. Zbyt długie owłosienie również będzie nas dyskwalifikowało, dlatego że światło rozproszy się po długości włosa, spali go, lecz nie uszkodzi.

 

Wyrywanie włosków

Wyrywanie włosków pęsetą lub woskiem - to kolejny błąd, który często popełniają nasze klientki. Zapisując się na zabieg depilacji laserowej, przynajmniej miesiąc wcześniej musisz zaprzestać depilacji wyżej wymienionymi metodami. Odrastające włoski są zazwyczaj dużo cieńsze i jaśniejsze, przez co depilacja laserowa może nie być aż tak efektywna, jakbyśmy tego chciały.

 

Leki / suplementy

Przyjmowanie suplementów diety/leków powodujących porost włosów - należy pamiętać, że tego typu substancje nie ograniczają swojego działania tylko na skórze głowy. Wszystkie spożywane wewnętrznie środki będą wpływać na wzrost owłosienia na całym ciele, dlatego wykonywanie depilacji laserowej i przyjmowanie leków wzmagający porost włosów jest bezsensowne i mija się z celem.

 

Czas między zabiegami

Skracanie lub wydłużanie wyznaczonego przez kosmetologa czasu między kolejnymi zabiegami  - by depilacja laserowa była w pełni skuteczna, należy przestrzegać wyznaczonych terminów wizyt. By w pełni pozbyć się owłosienia musimy usuwać włosy będące aktualnie w aktywnej fazie wzrostu. Zbyt częste zabiegi nie przyniosą efektu, dlatego że będziemy ,,strzelać „ w już uszkodzony na poprzedniej wizycie włos, natomiast wydłużanie odstępów między zabiegami, będzie skutkowało nakładaniem się na siebie poszczególnych faz i zwiększeniem ilości odradzających włosków.

 

Opalenizna

Zbyt mocna opalenizna -  zabieg depilacji laserowej na naszym sprzęcie może być wykonywany przez cały rok, również w okresie letnim, na opalonej skórze. Jednak zbyt mocna opalenizna, której towarzyszy świąd, pieczenie, obrzęk, pęcherze czy łuszczenie skóry również są przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu. Ważne by na dwa dni przed zabiegiem i dwa dni po nie wystawiać miejsca zabiegowego na promieniowanie słoneczne/ solarium.

 

Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego wpisu, nie masz już żadnych wątpliwości co do przygotowania się do depilacji laserowej w naszym salonie. Pamiętaj również, że zawsze odpowiemy na wszystkie Twoje pytania na miejscu w gabinecie, drogą telefoniczną czy mailową.