Wrastające włoski po goleniu i depilacji woskiem – skuteczne sposoby jak sobie z nimi radzić.

Poniedziałek 23 maja 2022 • by Katarzyna Dziurzyńska


Wraz ze zbliżającym się latem, większość kobiet, coraz częściej myśli o usunięciu niechcianych włosków z nóg, okolic bikini czy pach. Również większość z nich decyduje się na najszybszy, najtańszy i najbardziej dostępny sposób, czyli golenie włosów. Niestety jest to metoda o krótkotrwałym efekcie, po dwóch, trzech dniach trzeba go powtarzać. Możliwe  powikłania są nieestetyczne i bolesne a są nimi zacięcia, podrażnienia skóry, zapalenia mieszków włosowych. Być może sama byłaś w podobnej sytuacji jak ja, kiedy dzień przed wyczekiwanymi wakacjami golisz okolice bikini a potem przez kilka następnych  musisz chodzić w krótkich spodenkach bądź sukience bo skóra jest zaczerwieniona a bolesne krostki nie dodają urody? Jeśli nie to jesteś szczęściarą ;).

Skoro nie mogłam się golić, spróbowałam depilacji woskiem. Efekty są zdecydowanie trwalsze. Ten zabieg wystarczy wykonać raz na trzy/cztery tygodnie. Jest odrobinę bolesny ale w końcu chodzi o wyrwanie włosa z cebulką. Gwarantuje to dłuższy odrost owłosienia. Pamiętaj! Decydując się na ten zabieg, najlepiej oddać się w ręce profesjonalisty w gabinecie kosmetycznym, wtedy mamy pewność, że zabieg zostanie przeprowadzony zgodnie ze sztuką. Pozwoli to uniknąć efektu urwania a nie wyrwania włosa oraz podrażnień czy poparzeń skóry. Dużym plusem przy woskowaniu jest to, że włoski odrastają słabsze, cieńsze, jaśniejsze. U niektórych osób ta metoda sprawdza się świetnie, niestety znowu nie u mnie L. Osłabione włoski nie mają siły przebić się na powierzchnię skóry, wrastają więc pod naskórek tworząc nieestetyczne krostki, które z czasem obejmuje stan zapalny.

Na szczęście znamy skuteczne sposoby zapobiegające wrastaniu włosów.

  • Po pierwsze – dbanie o higienę przyrządów do golenia. Dezynfekcja skóry przed depilacją.
  • Po drugie – stosowanie po depilacji preparatów łagodzących (kremów, balsamów) zawierających np. allantoinę, aloes, b-panthenol.
  • Po trzecie – złuszczanie skóry. Ważne jest by pamiętać o regularnym peelingu depilowanego obszaru skóry. Im cieńsza skóra, tym łatwiej przebić się włoskom.
  • Po czwarte – solidne nawilżanie skóry. Miękka i elastyczna skóra stanowi łatwiejsza barierę do pokonania dla odrastającego włosa.
  • Po piąte – na najbardziej narażone na wrastanie obszary stosować preparaty z mocznikiem lub kwasami, które regulują procesy złuszczania naskórka. Włosek nie jest uwięziony pod skórą, może swobodnie wyrastać ponad powierzchnię skóry.

Stosując się do powyższych wskazówek, z pewnością, poprawimy stan i wygląd skóry.

Jeśli jednak mimo rzetelnej, prawidłowej pielęgnacji, w dalszym ciągu dokuczają ci wrastające włoski, rozważ zabieg epilacji laserowej. Ja się zdecydowałam. Bardzo polecam.  Po paru zabiegach możesz cieszyć się gładką skórą, o jednolitym kolorycie, bez szpecących i bolesnych krostek. Zapomnij o maszynce do golenia, depilatorze i woskowaniu. Zapytaj naszego kosmetologa o szczegóły zabiegu i aktualne promocje na epilacje laserową SHR epil motion.