Usuwanie przebarwień - skuteczne zabiegi na przebarwienia skóry

Poniedziałek 2 maja 2022 • Katarzyna Dziurzyńska

Usuwanie przebarwień - skuteczne zabiegi na przebarwienia skóry

Spis treści: [ukryj]

Chciałabyś by twoja cera była gładka jak alabaster a jest pokryta plamkami o mniej lub bardziej nieregularnych kształtach?

Widoczne na skórze, ciemniejsze miejsca to najczęściej przebarwienia pigmentacyjne. Obszar skóry, gdzie doszło do nadmiernej koncentracji barwnika – melaniny.

 

Powstawanie przebarwień

Przyczyny powstawania przebarwień miewają charakter wewnętrzny (genetyka, hormony, choroby, przyjmowane leki) oraz zewnętrzny (np. promieniowanie UV, podrażnienia chemiczne i mechaniczne). Często zdarza się, że stany zapalne towarzyszące zmianom trądzikowym, pozostawiają po sobie nieestetyczne ślady.

Jeśli jednak twoje przebarwienia nie są piegami, ostudą ciążową, wynikiem przyjmowanych lekarstw lub  podrażnienia skóry to najpewniej są konsekwencją niestosowania odpowiedniej fotoprotekcji.

 

Brak filtru UV

Pamiętaj! Jednym z podstawowych grzechów w pielęgnacji skóry jest brak preparatu z filtrem UV w rutynie pielęgnacyjnej. Tylko codzienne nakładanie kremu spf 50+ zapobiegnie pojawieniu się przebarwień na skórze ze skłonnością do ich powstawania.

 

Skuteczne zabiegi na przebarwienia skóry

Ale co zrobić jak już naszą cerę „zdobią” ciemniejsze plamki?

Na szczęście nie jesteśmy skazani na kamuflaż, ciężkie, kryjące podkłady i korektory. W ofercie nowoczesnych salonów kosmetycznych znajdują się zabiegi złuszczająco-rozjaśniające, które pozwolą na pozbycie się przebarwień. Zabiegi kwasowe likwidują już istniejące poprzez złuszczenie warstw naskórka z depozytem barwnika oraz  zahamowanie produkcji melaniny. Laseroterapia uszkadza komórki skóry wypełnione barwnikiem, który zostaje wyeliminowany przez system immunologiczny.

 

Kwasy

Znane ze swoich właściwości rozjaśniających są m.in.kwasy:

  • Azaleinowy (AZA Peel)
  • Fitowy (Phytic Peel)
  • Mlekowy (Lightening Peel)
  • Ferulowy (Ferul Peel)

 

Mezoterapia mikroigłowa

Kosmetolodzy z naszego salonu wykonują również zabiegi celowane, antypigmentacyjne:

  • Depigen Peel marki Peel Mission oparty na działaniu kwasu gentyzynowego
  • #Interfuse Koji White Peeling Peel Mission, terapia łącząca mezoterapię mikroigłową z preparatem zawierającym silnie rozjaśniający kwas kojowy

Nieoceniona w walce z przebarwieniami jest również witamina C. Zabiegi z jej użyciem pozostawiają skórę rozjaśnioną, świetlistą, o jednolitym kolorycie.

 

Laseroterapia

Możliwe jednak, że w twoim przypadku lepsze i szybsze efekty przyniesie terapia przebarwień laserem SHR Motion.

 

 

Masz wątpliwości? Pytania? Umów się na konsultację do jednego z naszych kosmetologów a już dziś pamiętaj o codziennej fotoprotekcji J.