Przerwanie depilacji laserowej - czym skutkuje?

Poniedziałek 23 maja 2022 • Kinga Brzyzek

Przerwanie depilacji laserowej - czym skutkuje?

Fotodepilacja to nowoczesna forma pozbywania się niechcianego owłosienie z dowolnej partii ciała. Niektórzy decydują się na jej wykonanie ze względu na wygodę, inni mają zalecenia lekarskie aby ją wykonać. Bez względu na to jaki jest powód jedyne czego oczekujemy wybierając się na depilację laserową to jak najszybszy i najlepszy efekt. Przychodzi on różnie: u niektórych szybciej u innych trzeba poczekać trochę dłużej wszystko to zależy od wielu czynników np.: koloru włosa, karnacji naszej skóry i od tego jak jesteśmy konsekwentni. Aby depilacja była skuteczna oceniono, że przeciętnie potrzeba wykonać około 6 naświetleń.

 

Co jeśli np.: po pierwszej, drugiej depilacji z jakiejś przyczyny zrezygnujemy z wykonania dalszych zabiegów?

 

Przede wszystkim należy wiedzieć o tym jak to działa. Powtarzalność zabiegów jest ważna ponieważ działamy tylko na te włosy, które są w danym momencie w fazie wzrostu (tutaj w zależności od partii ciała dany % włosów jest w fazie wzrostu) ponieważ właśnie w tej fazie we włosie znajduje się najwięcej melaniny i dzięki temu zabieg będzie skuteczny. Na każdym kolejnym spotkaniu pozbywamy się kolejnych włosów z tych, które pozostały. Przerwanie depilacji spowoduje , że nie pozbędziemy się całego owłosienia więc nie osiągniemy wymarzonego efektu gładkiej skóry. Natomiast włosy, których się pozbyłyśmy mogą znów wyrosnąć. Gwarancję pozbycia się owłosienia daje wykonanie odpowiedniej ilości zabiegów w odpowiednich odstępach czasu.

 

Podsumowując, depilacja laserowa jest skuteczną metodą pozbycia się owłosienia, jednak decyzja o jej wykonaniu powinna być przemyślana. Nie warto wyrzucać pieniędzy w błoto, jeśli wiemy że nie będziemy w stanie być konsekwentni, ponieważ całkowita depilacja będzie wtedy nieskuteczna.