Jakie zabiegi na twarz w zimie?

Wtorek 15 stycznia 2019 • Kinga Brzyzek

Jakie zabiegi na twarz w zimie?

Zimą krótsze są dni, mamy mniej słońca, w powietrzu wisi smog, a Ty mniej czasu spędzasz na zewnątrz. Rozpoczął się sezon grzewczy i zapewne zauważyłaś zmiany w kondycji swojej skóry. Suche powietrze wysusza ją. Dodatkowo w zimne wieczory uwielbiamy gorące kąpiele, a to potęguje bardziej proces wysuszania. Na zewnątrz temperatura spadła poniżej ZERA i mamy prawdziwą białą zimę. Zaczęły się kłopoty z cerą, jest sucha, podrażniona, zaczerwiona, piecze, a dodatkowo pojawiły się pęknięte naczynka…. Przy tak uszkodzonej skórze mogą być problemy takie jak trądzik, trądzik różowaty. Istotne znaczenie pogorszeniu się stanu cery ma też różnica temperatur – dodatnie w domu, a ujemne na zewnątrz.

Z jakich zabiegów w zimę powinnaś skorzystać? Na pewno regenerujących np. peelingi, mezoterapia, ciepłe masaże, zabiegi nawilżające i wzmacniające barierę naskórkową.

Najczęściej polecanymi zabiegami są: złuszczanie naskórka kwasami, mikrodermabrazja, oksybrazja, retinol. Skóra w zimie wymaga regeneracji, odświeżenia, nawilżenia. Po odpowiednio dobranym zabiegu otrzymasz gładką, nawilżoną, oczyszczoną skórę z odblokowanymi porami.

Równie skutecznym zabiegiem jest mezoterapia. Warto ją poprzedzić odpowiednio dobranym zabiegiem oczyszczenia – złuszczenia. Mezoterapia przez wielokrotne iniekcje pobudza naturalny proces regeneracji skóry, dodatkowo wprowadzane są substancje odżywcze zawarte w koktajlu.

Zabieg z Retinolem złuszcza głębsze warstwy naskórka przyczyniając się do produkcji kolagenu i elastyny. Jednocześnie rozjaśnia skórę, hamuje proces starzenia i łagodzi podrażnienia. Kuracja retinolem zwiększa poziom nawilżenia, nadaje jednolity kolor, niweluje niedoskonałości – blizny trądzik, przebarwienia.

Aromatyczny ciepły masaż z zabiegiem SPA całego ciała… Zmęczona, marzysz o tym po całym dniu w pracy? Zima to idealny czas na spędzanie takich wieczorów, ale również świetny prezent dla bliskiej osoby. Masaż gorącą czekoladą rozluźnia napięte mięsnie, relaksuje i działa kojąco na zmysły…

A jak powinnaś pielęgnować twarz zimą w domu? Zwracam szczególną uwagę, aby pamiętać o używaniu kremu ochronnego z filtrem, nawet 50! Miej pewną ochronę przed zimowymi czynnikami zewnętrznymi. Wskazany jest makijaż i puder na wykończenie, aby zabezpieczyć skórę warstwami odpowiednimi w mroźne dni. Należy jednak uważać przy skórze tłustej i mieszanej, by zbytnio ich nie obciążać, to może pogorszyć ich kondycję zwiększając skłonność do zanieczyszczeń. W pielęgnacji domowej uważaj na gorącą wodę, unikaj także kosmetyków przesuszających. Pamiętaj również o ochroni ust i dłoni.