Jak prawidłowo przygotować się do depilacji woskiem?

Niedziela 5 sierpnia 2018 • Kinga Brzyzek

Jak prawidłowo przygotować się do depilacji woskiem?

Zapewne często dręczy Cię to pytanie, jak przygotować się do depilacji woskiem? Pewnie przeglądasz fora i strony internetowe, gdzie zazwyczaj piszą różne mity i rzeczy wyssane z palca. Dlatego na blogu chciałabym się dzielić z wami tym, co jest tak naprawdę w praktyce i z czym się spotykamy na co dzień w pracy w salonie kosmetycznym. Są klienci, którzy kolejny raz wykonują depilację woskiem, ale są też tacy, którzy przychodzą pierwszy raz. Zazwyczaj depilacja jest niemożliwa, bo na przykład za krótkie włosy, albo uszkodzony naskórek, podrażniony od opalania. Dlatego chciałabym napisać kilka słów o tym, jak powinno się przygotować do depilacji woskiem. 

Od czego zacząć? Na pewno od zapuszczania włosów. Wiem, że to nie jest łatwe, ale warto, sama się przekonasz. Jeżeli masz za długie, podetnij nożyczkami do długości ok 0,5cm. Jeżeli wydepilujesz się maszynką, musisz odczekać ok 2 tygodnie! do wizyty aż odrosną. Przy zbyt krótkich włosach wosk nie przyklei się i nie będziemy wstanie wykonać depilacji. 

Dwa dni przed depilacją zrezygnuj z opalania, czy to na słońcu, czy w solarium. Dobrze wiesz, że opalanie powoduje podrażnienie skóry, co jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu. Ważny też jest peeling ciała - najlepiej zrobić sobie go dzień przed depilacją (peeling, który nie pozostawia tłustej warstwy na skórze), a dlaczego? Kilka włosków (nie zawsze, ale się zdarza) może być wrośniętych w skórze, peeling pomoże im wyjść i dzięki temu zostaną usunięte woskiem. 

Przynajmniej dzień przed planowanym zabiegiem nie używaj żadnych balsamów do ciała, ponieważ utrudni to pracę kosmetyczki podczas depilacji. A co jeżeli masz okres? Okres nie jest przeciwwskazaniem do zabiegu. A co jeżeli chcesz przyjść na depilację okolic bikini? Zadbaj o higienę i dodatkowo zabezpiecz się wykorzystując tampon, który zablokuje drogę krwi. Z Twojej strony jak z osoby wykonującej depilację będzie o wiele wygodniej i komfortowo :)

Mam dla Ciebie kupon rabatowy do odebrania, wykorzystasz go przy najbliższej wizycie w salonie w Nowym Targu https://kingabrzyzek.pl/rabat