Jak prawidłowo myć twarz ?

Wtorek 19 kwietnia 2022 • Kinga Brzyzek

Spis treści: [ukryj]

 Niech oczyszczenie skóry będzie Twoim priorytetem. 

 

Pielęgnacja domowa jest podstawą każdej terapii. Nieważne czy nasza cera jest mieszana, trądzikowa, wrażliwa czy widocznie zaczyna się starzeć, żadna terapia gabinetowa nie przyniesie wymarzonych efektów gdy będziemy „na bakier” z codziennym oczyszczaniem cery.

 

Właściwe mycie twarzy jest nie tylko fundamentem zdrowej skóry, ale również odpowiednio ją przygotowuje do przyjęcia kolejnych produktów zarówno w domu jak i w salonie kosmetycznym.

 

Czy zastanawiałaś się kiedyś nad sposobem w jaki myjesz twarz?

Pora na mały rachunek sumienia

- czy wiesz czym różni się oczyszczenie cery od demakijażu ?

- czy zwracasz uwagę na to jakimi produktami myjesz codziennie skórę ?

- czy zmywasz płyn micelarny ?

- czy myjesz skórę nawet kiedy nie nakładasz makijażu?

I ostatecznie czy myjąc twarz nie zapominasz o skórze na szyi i dekolcie ?

 

No właśnie...  odpowiedź na te pytania znasz tylko ty. Nigdy nie jest za późno by wdrożyć właściwą pielęgnację i cieszyć się piękną, zdrową skórą.

 

Zacznijmy od tego:

Jaka jest różnica między oczyszczeniem skóry a demakijażem?

 

  • Jak sama nazwa wskazuje demakijaż odnosi się do zmycia makijażu, na który składa się krem i\lub baza, cała kolorówka (od podkładu przez korektor po róż, bronzer czy rozświetlacz) oraz sebum. Produkty te są z reguły tłuste, dlatego najlepiej zmyją je również kosmetyki tłuste jak mleczka, oleje czy płyn micelarny, który również pochłania lipidy. Produkty te KONIECZNIE należy jeszcze raz zmyć używając już wody z żelem lub pianką- dlatego demakijaż jest procesem wieloetapowym.

 

  • Oczyszczenie skóry- jest procesem nieco delikatniejszym, dla osób, które unikają makijażu. Polega na usunięciu z powierzchni naskórka całodniowego ,,brudu’’ jakim są zanieczyszczenia w postaci sebum, kremu, pyłu, kurzu i innych czynników środowiskowych. Zaleca się by wieczorne mycie twarzy żelem lub pianką z ciepłą wodą powtórzone było dwukrotnie, by mieć pewność, że cera jest idealnie czysta.

 

Produkty jakich używamy do mycia twarzy, mają ogromny wpływ na stan skóry. Od codziennej pielęgnacji zależeć będzie wydzielanie sebum, rozszerzenie porów skórnych czy procesy złuszczania naskórka.

 

Czy rytuał oczyszczenia skóry kończy się na umyciu twarzy ?

Absolutnie NIE.

 

Kolejnym krokiem jest TONIZACJA- jest to punkt obowiązkowy, który wpływa na prawidłowe funkcjonowanie bariery hydrolipidowej. To dzięki niej naskórek będzie odpowiednio nawodniony oraz chroniony przed szkodliwym promieniowaniem UV i działaniem niekorzystnych czynników środowiskowych. Tonizacja skóry pozwala na utrzymanie prawidłowego pH, którego zaburzenie może powodować trądzik, zaczerwienienie i podrażnienie skóry a nawet zmiany barwnikowe. Dodatkowym atutem toniku jest poprawa nawilżenia i wyciszenie skóry, a stonizowana skóra ,,jak gąbka” będzie wchłaniać serum i krem.

 

Podsumowując

    Codzienny rytuał oczyszczenia skóry twarzy, szyi i dekoltu jest więc  kluczowym elementem pielęgnacji zarówno domowej jak i gabinetowej. Nawet najlepszy zabieg w salonie kosmetycznym nie przyniesie oczekiwanych efektów jeśli cera nie będzie do niego wcześniej odpowiednio przygotowana.