Jak pielęgnować twarz po kwasach

Wtorek 13 listopada 2018 • Kinga Brzyzek

Jak pielęgnować twarz po kwasach

Wykonujesz zabiegi z kwasami, albo dopiero zamierzasz w najbliższym czasie rozpocząć serię? Powinnaś wiedzieć o paru istotnych sprawach dotyczących pielęgnacji cery poddanej zabiegowi z kwasami.


Na forach można przeczytać różne opinie o zabiegach z kwasami, gdzie głównym problemem jest łuszcząca się skóra, zaczerwienienie, oparzenie, wysyp krost i trądziku, ogólnie pogorszenie się stanu skóry. Pamiętajmy, że to normalna reakcja spowodowana stężeniem kwasu. Kosmetolog w odpowiedni sposób dobiera preparaty i wykonuje w sposób zgodny z procedurami producenta.

Czy możesz sobie odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób wygląda Twoja pielęgnacja po kwasach? Czego powinnaś używać/czego unikać?

Używanie kremów z filtrem. Tak, nawet w jesienne i zimowe dni nie zapominaj. Skóra jest złuszczona, cieńsza, bardziej podatna na warunki pogodowe, które przyczyniają się do pękania naczynek i powstawania przebarwień. Sam podkład, czy krem nawilżający nie wystarczy, zaopatrz się w dobry krem z filtrem, najlepiej 50 SPF. Dobry krem polecam z Clareny.

Nawilżanie to podstawa! Podczas kuracji z kwasami pamiętaj o dobrym nawilżeniu skóry.
Twoja cera wymaga łagodnego i bardzo nawilżającego preparatu. Wybierz taki, który zabezpieczy i odżywi ją od środka

Pogorszenie stanu skóry. Najlepiej przeczekać. Początkowe pogorszenie stanu skóry dotyczy głównie cery tłustej, trądzikowej, problematycznej. Następuje proces otwierania się ujść gruczołów łojowych, jest to w zupełności normalne zjawisko. Najlepiej się nie zniechęcać i nie rezygnować z dalszej kuracji.

Produkty z kwasami do pielęgnacji domowej. Jeżeli jesteś świeżo po kuracji z kwasami, nie korzystaj z dodatkowo złuszczających kremów/peelingów. Możesz wprowadzać, ale małymi kroczkami, aby skóra nie doznała terapii szokowej