Jak pielęgnować czerwoną skórę z naczynkami?

Piątek 21 lutego 2020 • Kinga Brzyzek

Cera naczynkowa to występowanie licznych pajączków i rumieńców, które pojawiają się przez rozszerzające się i pękające naczynka krwionośne. Cera naczyniowa charakteryzuje się dużą wrażliwością, przez co bardzo szybko reaguje na zmieniające się czynniki atmosferyczne.

Należy pamiętać, że na stan cery naczyniowej ogromny wpływ na nieodpowiednia pielęgnacja domowa.

Źle dobrane kosmetyki mogą niekorzystnie wpływać na naszą wrażliwą skórę na twarzy.

Czego unikać przy cerze naczynkowej?

Przede wszystkim kosmetyków zawierających kwasy owocowe i alkohol oraz peelingów ziarnistych. Należy unikać słońca, solarium oraz sauny. Trzeba zabezpieczać skórę przed niekorzystnymi warunkani atmosferycznymi, czyli mrozem i wiatrem. Niekorzystnie wpływają również duże wahania temperatur czyli wychodzenie z ciepłego pomieszczenia na mróz. Ostre pokarmy oraz alkohol, mocna herbata i herbata również źle wpływają na cerę naczyniową.

Jakie kosmetyki w domu stosować przy cerze naczynkowej?

Z pewnością te, które zawierają kasztanowiec, w którego skład wchodzi escyna oraz eskulina, które działają przeciwzapalnie. Warto stosować również preparaty zawierające oczar wirginijski, który zawiera taniny zwężające naczynia krwionośne oraz redukują stan zapalny. Oba te składniki znajdują się w kosmetykach firmy Purles w serii dedykowanej cerze naczyniowej i wrażliwej krem 111 i serum 110, które znajdziecie w naszym salonie.

Jakie zabiegi kosmetyczne warto wykonać na cerę naczyniową?

W naszym salonie możecie skorzystać z opcji laserowego zamykania naczynek. Podczas zabiegu pod wpływem internetowych impulsów świetlnych ściany naczynia krwionośnego ulegają procesowi koagulacji lub natychmiastowego obkurczania. Terapia ta przebiega łagodnie i nie wymaga rekonwalescencji w warunkach domowych. Można również zdecydować się na zabieg karboksyterapii, który obkurczy naczynia krwionośne i dodatkowo odżywi i ujędrni skórę.