Jak pielęgnować cerę z przebarwieniami?

Niedziela 12 marca 2023 • Karolina Proszkowiec

Spis treści: [ukryj]

Na początku zacznijmy od substancji aktywnych , które powinny znajdować się w naszej pielęgnacji domowej. 

Pierwszą substancja godną uwagi będzie kwas azelainowy - działa wybielającego i złuszczająco , przeciwbakteryjnie , antyoksydacyjnie ,  zmniejsza widoczność plam i przebarwień, a dodatkowo zapewnia twarzy bardziej promienny, wypoczęty wygląd.

Kolejna to kwas gentyzynowy - delikatnie złuszcza naskórek, jednocześnie skutecznie rozjaśniając przebarwienia.

Kwas glikolowy - zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry, hamuje rozwój trądziku , rozjaśnia przebarwienia, przeciwdziała powstawaniu niedoskonałości.  Kwas mlekowy redukuje przebarwienia. Hamuje proces melanogenezy (tworzenie barwnika w skórze, plam). Stosuje się go na istniejące przebarwienia oraz w profilaktyce hiperpigmentacji skóry. Witamina C - Kwas askorbinowy należy do inhibitorów melanogenezy, czyli hamuje nadmierną produkcję barwnika (melaniny) w skórze, działając depigmentacyjnie. Dzięki tym właściwościom , można efektywnie walczyć z przebarwieniami w każdej porze roku.

 

Mój sprawdzony zestaw do pielęgnacji domowej 

Pierwszym krokiem mojej pielęgnacji jest dokładny demakijaż , do tego używam żelu Up Washing  hyperpigmentation 

Kolejnym krokiem jest tonizacja , do której używam toniku z witamina C - Vitamin C Tonik Peel Mission 

Następnie nakładam krem z kwasem azelainowym - AZA cream peel mission 

Na dzień na zakończenie pielęgnacji zawsze używam krem z filtrem UV

 

Pielęgnacja gabinetowa

Istotny krok w walce z przebarwieniami , kosmetolog indywidualnie dobierze odpowiedni zabieg oraz przedstawi jak powinna wyglądać pielęgnacja domowa , na czym się skupić , jakie składniki aktywne wprowadzić .

 

Idealne zabiegi na przebarwienia , które można wykonać w gabinecie to : 

Reti peel , zabieg który bazuje na dwóch unikalnych kompleksach retinolowych , ma działanie rozjaśniające , rekomendowany  dla skóry dojrzałej, z widoczną utratą jędrności i zmarszczkami.

DepiGen , zabieg zapewnia skuteczną walkę z już istniejącymi przebarwieniami oraz efektywną ochronę przed powstawaniem nowych zmian o charakterze pigmentacyjnym. Skóra jest pełna blasku, przebarwienia są rozjaśnione a cera odzyskuje równomierny koloryt.

Terapia kwasami  indywidualnie dobrane peelingi chemiczne

Dermapen  z zastosowaniem odpowiednich składników aktywnych

Terapia laserowa 

W walce z przebarwieniami należy pamiętać o systematyczności , stosować się do zaleceń , aby terapia była prawidłowa i przyniosła jak najbardziej zadowalające efekty. Po więcej szczegółowych informacji zapraszamy do salonu.