Jak dobrze zrobić delikatny look?

Czwartek 23 czerwca 2022 • Kinga Brzyzek

Jak dobrze zrobić delikatny look?

Spis treści: [ukryj]

Hitem makijażowym w tym sezonie są bardzo jasne, naturalne usta. Coraz częściej można usłyszeć nazwę invisi-lips. Jak dobrze zrobić delikatny look i odpowiednio dobrać kolor, który będzie współgrał z naszą karnacją?

 

Jak dobrze zrobić delikatny look

Najważniejsze jest to, aby wybrać pomadkę w kolorze nude. Rozbielone beże, róże, a nawet karmel. Te kolory z makijażu make-up no make-up wracają do łask. Odcień pomadki dobieraj do swojego typu urody. Zimny dla Pani Lato i Zimy, ciepły dla Wiosny i Jesieni.

 

Postaw na wygładzającą pielęgnację. Jasna pomadka nie ukryje suchych skórek. Bardziej je uwidoczni. Dbaj więc, by usta były gładkie. Stosuj peeling, regularnie nawilżaj usta.

 

Świeżości doda rozświetlający korektor, którym należy obrysować czerwień wargową. Chociaż usta mają być jasne, nie mogą się zlewać z cerą. Powinny wyglądać na trójwymiarowe. Obrysuj je więc rozświetlającym korektorem pod oczy lub transparentnym rozświetlaczem. Szminka i błyszczyk dowolne, np satynowe. Do matowej pomadki dodaj przezroczysty błyszczyk na łuk Kupidyna.

 

Dobierz pomadkę do swojego typu urody

Pani Wiosna najlepiej prezentować się będzie w kolorach takich jak jasnobeżowy, jasna brzoskwinia, beżowo-łososiowy. 

Pani Lato powinna wybrać pomadki w kolorze pudrowy róż, rozbielona malina, różowo-beżowy. 

Pani Jesień zdecydowanie powinna sięgnąć po pomadki w kolorze jasny złocisty beż, orzechowym, karmelowym. 

Pani Zima dobrze będzie się prezentować w kolorach takich jak lodowy róż, jasne kakao.

 

Pamiętajmy, że usta to nie wszystko. Do tylko dopełnienie delikatnego, rozświetlającego makijażu. Tego lata postaw na dużo rozświetlacza, różu. Dla wygładzenia kolorytu naszej cery idealnie sprawdzi się krem BB, który będzie wyglądał lekko i świeżo .