Jak dbać o suche dłonie zimą?

Piątek 21 lutego 2020 • Katarzyna Cichoń

SUCHE DŁONIE POTRZEBUJĄ NAWILŻENIA !!!

Skutki braku odpowiedniego nawilżenia docierają do nas po dłuższym czasie. Naskórek jest już wtedy lekko czerwony i popękany. Pamiętaj, żeby tego nie ignorować – zwłaszcza zimą i tuż po niej.

Suche dłonie wymagają intensywnego nawilżenia, by zyskały piękny i zdrowy wygląd.

Jak dbać o suche dłonie?

Zima to nie najłatwiejszy czas dla skóry. Niskie temperatury, mróz czy wiatr pozbawiają ją nawilżenia i wpływają na wygląd. Sucha skóra na dłoniach szczypie, jest napięta i pęka, dając nam nieprzyjemne odczucia. Dlatego dbaj o nią prawidłowo i nie zapominaj o zakładaniu rękawiczek. Suche dłonie to problem, który może pojawiać się też w domu lub pracy. Dlatego o odpowiedniej pielęgnacji należy pamiętać również w pomieszczeniach. Sucha skóra na dłoniach to także efekt ogrzewania i przesuszonego powietrza. Negatywne skutki może mieć też mycie rąk raz pod zimną, a raz gorącą wodą.

Efekt?

Wystarczy jeden dzień bez odpowiedniej pielęgnacji, by zauważyć na rękach szorstką, popękaną i czerwoną skórę. Przywrócenie jej gładkości i dobrego nawilżenia może trwać już o wiele, wiele dłużej.

• Przede wszystkim noś rękawiczki zimą. Jednak to nie wszystko, co możesz zrobić. Pamiętaj też o odpowiednim kremie. Powinien zawierać naturalne olejki zmiękczające i regenerujące. Skorzystaj jeszcze z kilku innych moich wskazówek.

• Nie kąp się i nie bierz prysznica zbyt długo w ciepłej wodzie – powinna ona mieć ok. 32 st. C.

• Już pod prysznicem staraj się stosować żele i balsamy do suchej skóry.

• Wzięłaś kąpiel lub właśnie umyłaś ręce? -Na dłonie nałóż krem, a na skórki zaaplikuj oliwkę.

 

k_cichon

kosmetolog / Kasia Cichoń