Czy systematyczność zabiegów jest naprawdę taka ważna?  

Wtorek 28 marca 2023 • Katarzyna Dziurzyńska

 

Systematyczność, regularność,  ciągłość, konsekwencja to cechy dobrze zaplanowanej terapii pielęgnacyjnej.

Dla klientów oczekujących szybkich i spektakularnych efektów, medycyna estetyczna oferuje wiele zabiegów. Jednak nierzadko są to zabiegi inwazyjne, często wymagające rekonwalescencji. Jeśli jesteś osobą wolącą uniknąć skalpela, iniekcji, czy silnego złuszczania skóry mam dobrą wiadomość. Wiele kosmetycznych defektów skóry da się rozwiązać stosując łagodną, ale dobrze dobraną i trwającą w czasie pielęgnacją.

Trądzik, przebarwienia, utrata jędrności, zmarszczki, suchość – wszystkich tych problemów możemy się pozbyć lub znacznie poprawić kondycję skóry, ale….. musisz wykazać się cierpliwością.

Skóra jest żywym organem, w którym nieustannie zachodzą różne procesy biochemiczne. Komórki skóry produkują włókna kolagenowe i elastynowe oraz składniki naturalnego czynnika nawilżającego. Gruczoły łojowe - sebum. Komórki naskórka dzielą się i złuszczają. Jednocześnie enzymy proteolityczne niszczą kolagen, melanocyty tworzą depozyty barwnika. W skórze naprawdę wiele się dzieje.

Dzięki nowoczesnej kosmetologii  jesteśmy w stanie skutecznie wpłynąć na te procesy i regulować je. Jedne stymulować inne wyciszać w zależności od potrzeb. Niemniej jednak skóra potrzebuje czasu, żeby substancje aktywne z preparatów przyjąć, włączyć je w cykl przemian biochemicznych  byśmy ostatecznie mogli zaobserwować korzystne zmiany w wyglądzie.

Równie istotną kwestią jest systematyczność w wykonywaniu zabiegów. Czasem skóra potrzebuje silniejszej stymulacji, która będzie cyklicznie powtarzana. Kosmetolog podczas planowania terapii określi ile zabiegów i w jakim, optymalnym czasie wykonać.  Zaobserwujemy wtedy synergizm, nakładanie się efektów poszczególnych zabiegów w finalną, widoczną i odczuwalną zmianę w wyglądzie skóry.

Zapytaj któregoś z naszych kosmetologów w placówce w Nowym Targu, Krościenku nad Dunajcem lub Jabłonce, jakie zabiegi, ile i w jakim odstępie czasu wykonać by osiągnąć maksymalnie satysfakcjonujący efekt, odpowiadający potrzebom Twojej skóry.