Czy można robić depilację laserową bikini i innych części ciała podczas miesiączki?

Poniedziałek 18 lipca 2022 • Kinga Brzyzek

Długo zastanawiałaś się nad wykonaniem zabiegu depilacji laserowej, nareszcie zadzwoniłaś i umówiłaś się na wizytę. Nagle okazuje się, że akurat w ten dzień będziesz w trakcie swojej miesiączki.

Miesiączka jest czasem kiedy często jesteśmy rozdrażnione, obolałe i nie mamy ochoty na nic, a na pewno krępujemy się rozebrać. Nic dziwnego więc, że często pojawiają się pytania czy można wykonywać w tym czasie depilację laserową ciała, szczególnie okolic bikini.

Na szczęście nie masz się o co martwić! Podczas okresu można bezpiecznie przeprowadzić zabieg na każdej partii ciała (np.: łydki, pachy, uda…). Nie ma to wpływu na zabieg.

Wiele Pań pyta czy jest to przeciwwskazanie do wykonania zabiegu okolicy bikini. Otóż również NIE. Zabieg jest przeprowadzany w ten sam sposób jak zawsze, jedyne co musisz zrobić to w ten dzień pamiętać o założeniu tamponu zamiast zwykłej podpaski.

Warto jednak pamiętać, że podczas menstruacji jesteśmy bardziej wrażliwe zarówno psychicznie jak i fizycznie. Oznacza to, że nasz próg bólowy często się w tym czasie obniża, a odczucia podczas zabiegu mogą wydawać się intensywniejsze niż zazwyczaj.Może również dojść do podrażnienia skóry, ponieważ podczas okresu jest ona bardziej spięta niżw pozostałe dni. Jednak w takim przypadku należy zastosować np.: balsam nawilżający lub Alantan, które pomogą Ci pozbyć się tych podrażnień. Nie zapominaj, że podczas depilacji ważny jest także Twój komfort więc jeśli jest to dla ciebie bardzo krępujące możesz przełożyć wizytę o kilka dni.

Podsumowując. Zabieg depilacji laserowej jest całkowicie bezpieczny do wykonaniadla każdej partii ciała podczas tych dni. Również światło lasera nie ma żadnego szkodliwego wpływu na naszą miesiączkę. Decyzja o tym czy chcesz wykonać wtedy zabieg, czy też go przełożyć w czasie zależy tylko od Ciebie.