Czy kwasy można wykonywać latem?

Piątek 2 lipca 2021 • Kinga Brzyzek

Czy kwasy można wykonywać latem?

Spis treści: [ukryj]

Peelingi chemiczne czyli kwasy cieszą się coraz większa popularnością, zarówno wśród pań oraz panów. Odpowiednio dobrany kwas, wykonywany w serii przynosi spektakularne efekty.

 

Spora część ludzi ma pewne obiekcje. Przyjęło się bowiem, że po kwasach występuje mocne podrażnienie a skóra schodzi płatami.. Nie do końca to jednak prawda. W momencie kiedy kwas jest odpowiednio dobrany a zabieg dobrze przeprowadzony ryzyko takich powikłań jest praktycznie wykluczone.

Często słyszy się również, że peelingi chemiczne można wykonywać tylko wczesną wiosną, zimą oraz późną jesienią. Oczywiście jest sporo kwasów, które absolutnie nie mogą być nakładane na skórę w okresie letnim. Przykładem jest np. kwas glikolowy, salicylowy czy pirogronowy.

 

Czy kwasy można wykonywać latem?

W naszym gabinecie jest sporo kwasów, które możemy używać latem. Wskazane jest jednak po zabiegu nakładanie kremów z filtrem. Nie ma wówczas ryzyka wiążącego się z powstaniem przebarwień. 

Warto przekonać się do takich zabiegów, nawet wtedy kiedy pogoda jest słoneczna. Dzięki temu nasza skóra będzie ciągle w dobrej kondycji i nie będziemy musiały rezygnować z serii zabiegów. Te peelingi chemiczne są również dobrą alternatywą do kontynuacji zabiegów z użyciem lasera (laserowe usuwanie przebarwień, naczynek, trądziku). Daje nam to możliwość zdecydowania się na zabieg o dowolnej porze roku.

Dodatkowym atutem tych delikatniejszych kwasów jest ich działanie nawilżające. Warto pamiętać, że właśnie latem nawilżanie skóry jest bardzo ważne. Cześć z nich chroni również skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV, które przyczynia się do powstawania zmarszczek.