Co to jest masaż kobido?

Środa 5 lipca 2023 • Katarzyna Dziurzyńska

Co to jest masaż kobido?

Spis treści: [ukryj]

Wprowadzając masaż Kobido do oferty w Krościenku nad Dunacjem miałysmy na uwadze potrzeby tych klientów, którzy cenią sobie naturalne podejscie do pielęgnacji. Czy masaż może skutecznie odmładzać skórę twarzy? Czy jeden zabieg wystarczy by widzieć efekty? W tym artykule postaram się odpowiedzieć na te pytania.

 

Co to jest masaż kobido?

Masaż kobido wywodzi się z Japonii i jest częścią tradycyjnego japońskiego rytuału pielęgnacyjnego. Słowo "kobido" dosłownie oznacza "starzenie się pięknie", co odzwierciedla główne cele tej techniki. Masaż kobido koncentruje się na stymulowaniu mięśni twarzy, poprawie krążenia krwi i limfy oraz uwalnianiu napięcia, co pomaga utrzymać młody wygląd skóry.

 

Korzyści masażu kobido

Masaż kobido w Krościenku nad Dunajcem oferuje szereg korzyści zarówno dla skóry, jak i dla ogólnego samopoczucia. Oto niektóre z głównych korzyści, jakie możesz oczekiwać po regularnym stosowaniu masażu kobido.

Po pierwsze, poprawia elastyczność skóry, pomagając utrzymać jędrność i elastyczność.

Po drugie, dzięki wykorzystaniu specjalnych technik masażowych, kobido może pomóc w redukcji widoczności zmarszczek mimicznych, nadając skórze bardziej młodzieńczy wygląd.

Ponadto, poprawa krążenie krwi co przyczynia się do lepszego natlenienia skóry, dostarczenia jej składników odżywczych i oczyszczenia jej z toksyn.

Dodatkowo, ułatwia krążenie limfy, co pomaga w eliminacji zalegającej w skórze nadmiaru płynów limfatycznych i redukcji opuchlizny.

Regularne stosowanie masażu Kobido może pomóc w wyrównaniu kolorytu skóry oraz poprawie jej tekstury, gdyż sekwencje i ilość ruchów terapeuty dają efekt delikatnego peelingu. A co najważniejsze, masaż kobido pomaga w redukcji napięcia mięśniowego i stresu, dając uczucie głębokiego odprężenia i ukojenia.

 

Jaki efekt po jednym zabiegu masażu kobido?

Już jeden zabieg wystarczy by zauważyć podniesiony owal twarzy, uniesione policzki, wypłycone zmarszczki mimiczne. Skóra po zabiegu jest gładka w dotyku, promienna.

 

Jednak pamiętaj, że powyższe korzyści mogą być jeszcze bardziej zauważalne, gdy masaż Kobido jest regularnie wykonywany i łączony z odpowiednią pielęgnacją skóry.

 

Jeśli masz dodatkowe pytania, zapraszamy do kontaktu z naszymy kosmetologami w Krościenku nad Dunajcem.