5 porad jak przygotować skórę pod makijaż

Poniedziałek 24 sierpnia 2020 • Kinga Brzyzek

Zbliża się wielkie wyjście, chcesz wyglądać jak gwiazda Hollywood i zachwycać wszystkich nienaganną urodą? Piękny make-up to nie wszystko, dam Ci kilka porad jak przygotować skórę, aby makijaż prezentował się idealnie.


Dobór odpowiednich kosmetyków kolorowych jest niezmiernie ważny, by makijaż trzymał się całą noc, jednak równie ważna jest odpowiednia, codzienna pielęgnacja domowa skóry, która przedłuży jego trwałość.


Oto kilka podstawowych czynności pielęgnacyjnych, o których musisz pamiętać, jeśli chcesz zachować trwały makijaż:


1. DEMAKIJAŻ obowiązkowy element pielęgnacji skóry twarzy, nawet jeśli nie malujesz się na co dzień. W powietrzu jest mnóstwo zanieczyszczeń, które gromadząc się na skórze zatykają pory i przyspieszają procesy starzenia.


2. PEELING odpowiednio dobrany do rodzaju cery - jeśli nie wiesz jaki jest Twój typ skóry i jakiego peelingu użyć, ten artykuł będzie dla Ciebie pomocny: https://kingabrzyzek.pl/blog/jaki-peeling-do-codziennej-pielegnacji-domowej-3-super-
przepisy ). Aby wygładzić skórę, należy regularnie złuszczać martwy naskórek 2- 3 razy w tygodniu.


3. TONIZACJA skórę twarzy tonizujemy po każdorazowym jej umyciu ! Tonik sprawi, że pH skóry wróci do normy, a co za tym idzie ureguluje się praca gruczołów łojowych w wyniku czego zamkną się rozszerzone pory, a uczucie ściągnięci i napięcia skóry zniknie.


4. NAWILŻENIE odpowiednio dobrany krem nawilżający, sprawi że cera nie będzie już przesuszona, a po nieestetycznie odstającej, łuszczącej się skórze nie zostanie ani śladu. Jeśli masz cerę przetłuszczającą się, należy stosować krem balansujący, który ureguluje wydzielanie łoju i zmatowi „świecącą” się skórę.


5. REGULACJA wyregulowane brwi i wąsik to niezbędny element do idealnego makijażu. Żaden podkład nie zasłoni odstających włosków, a wręcz przeciwnie, może je jeszcze bardziej uwydatnić. Należy pamiętać, aby taką regulację wykonać ok. 1-2 dni wcześniej, by skóra nie była podrażniona.


Te 5 kroków to Twój wkład w piękny i trwały makijaż, a resztą zajmiemy się my ;)