4 powody dlaczego warto planować

Wtorek 24 stycznia 2017 • Kinga Brzyzek

4 powody dlaczego warto planować

Marzenia i to, co chcesz osiągnąć zależy tylko od Ciebie.  Dzisiaj podam Ci kilka powodów dlaczego warto planować. 
Najlepszym przykładem na to może być np budowa domu, bez planu nie zrobisz nic. Tak samo jak z prowadzeniem firmy - musisz mieć plan. Nie tylko zyskujesz swój czas, ale i możesz więcej osiągnąć.

arm-1284248_960_720

1. Bądź odpowiedzialny za to, co robisz i sam wyznacz swoją ścieżkę.
Czekasz na to co przyniesie Ci los? Od dziś już nie! Wyznacz sobie cel i za wszelką cenę staraj się go osiągnąć. Nie czekaj aż okazja przyjdzie sama do Ciebie, to Ty musisz ją znaleźć.

 

2. Przejdź do działania.
Zaplanuj pare opcji i wybierz tę najlepszą i najprostszą. Tutaj liczy się Twój cel i działanie. Pamiętaj też, żeby za długo nie zwlekać. 

Przykład: Planujesz otwarcie salonu fryzjerskiego. Masz dylemat w wyborze lokalu. Zwlekasz i długo się zastanawiasz. Jak już podejmujesz decyzję, okazuje się, że ktoś inny sprzątnie Ci z przed nosa najlepszą ofertę.

 

3. Osiągnij szybciej swój cel.
Podczas planowania możesz uniknąć niespodzianek i przykrych sytuacji. Masz zobrazowany cały plan działania krok po kroku. Pozwoli Ci to przewidzieć co może się wydarzyć. Wtedy osiągniesz szybciej swój cel.

 

4. Twój czas jest cenny!
Tak jak wcześniej pisałam, podczas planowania zaoszczędzisz swój czas.

Prosty przykład: Chcesz upiec ciasto. Wiadomo, że z przepisem zrobisz to sprawnie i szybciej, jeśli nie masz planu, zamiast ciasta wyjdzie zakalec, po czym powtarzasz czynność drugi raz. 

Tak samo jak wybierasz się na zakupy do sklepu, wiadomo, że z listą szybciej znajdziesz produkty na półkach, bez listy drugie tyle czasu marnujesz.

Bez planowania, wszystko jest chaotyczne i bezsensownie tracisz czas.

notes-514998_960_720


Co ja myślę o planowaniu? Mam kilka swoich marzeń, część zostało zrealizowanych, ( następne są w planach ;) )
ale to dzięki wyznaczeniu sobie celu i mimo nieprzewidywalności losu dążyłam uparcie do sukcesu. Mogę powiedzieć, że planowanie jest jedną z ważniejszych czynności w życiu.