4 najczęstsze błędy makijażowe, czyli jak się nie malować

Czwartek 18 czerwca 2020 • Katarzyna Cichoń

Spis treści: [ukryj]

Niejedna z nas zmaga się z trądzikiem nawet po 20 roku życia. Czerwone krostki, czarne zaskórniki i wypryski to nieestetyczne zmiany pojawiające się na naszej skórze. Aby się ich pozbyć czasami wystarczy zmienić nasze nawyki makijażowe. Jakie dokładnie?


Nanoszenie podkładu palcami


Przed aplikacją podkładu pamiętaj o dokładnym umyciu dłoni. Nie jest ważnym czy nakładasz podkład rano czy robisz drobne poprawki w ciągu dnia - zawsze myj ręce. Podczas nakładania produktów na twarz poprzez brudne ręce dodatkowo potrzęgujesz zjawisko trądziku. Higiena na pierwszym miejscu.

 


Używanie brudnych pędzli i gąbek do makijażu


Jeśli aplikujesz kosmetyki gąbeczką lub pędzlami pamiętaj o ich myciu po każdym użyciu. Na przedmiotach , których używamy codziennie gromadzą się bakterie i inne patogeny, które później przenosimy na twarz.

 


Spanie w make-upie


Takim zachowaniom mówimy NIE !
Codzienny demakijaż to podstawa w zachowaniu zdrowego wyglądu skóry. Jeżeli wykonujesz codziennie pełny makijaż to tyle samo czasu powinnaś poświęcić na demakijaż. Warto wykonać dwustopniowe oczyszczanie - najpierw usuń makijaż za pomocą płynu micelarnego, a następnie użyj mleczka zemulgowanego z wodą .
Po oczyszczaniu nałóż tonik, który przywróci prawidłowe pH oraz krem na noc dobrany do potrzeb skóry.

 


Źle dobrany podkład


Podkład, który codziennie aplikujesz na cerę powinien być jak dobry krem dobrany właśnie do rodzaju twoje cery. Nosisz go przez cały dzień - nie zapominaj o tym.
Jeśli twoja cera jest normalna lub sucha i nie ma zmian, które trzeba zakryć- wybieraj podkłady lub kremy bb/cc o lekkich konsystencjach ze składnikami nawilażąjacymi czy witaminami .
Jeżeli jesteś posiadaczką cery tłustej lub mieszanej, w wyborze podkładu zwracaj uwagę by miał on wodnistą konsystencję bez olejowej formuły. Takie podkłady najczęściej po nałożeniu zastygają, przez co uzyskasz efekt matu na wiele godzin.To które błędy znajdują się na Twojej liście? 

Obiecaj, że po przeczytaniu tego wpisu będziesz ich unikać.