Oczyszczanie twarzy kwasami

Piątek 19 października 2018 • Kinga Brzyzek

Oczyszczanie twarzy kwasami

Okres jesienny, to idealny czas na oczyszczanie twarzy kwasami
Peelingi chemiczne doskonale głęboko oczyszczają twarz, usuwają martwe komórki, regenerują i wygładzają skórę.
Wykorzystywane peelingi podczas zabiegów to powierzchowne, średniogłębokie i głębokie odpowiednio dobierane do problemu pacjenta.

Oczyszczanie twarzy kwasami, w jakim celu?
Najczęściej to chęć odświeżenia cery, rozjaśnienia plam i przebarwień, redukcji blizn i zmian trądzikowych, aż po usunięcie głębokich zmarszczek.
Głębokość na jaką dany peeling złuszcza naskórek zależy od stężenia i rodzaju kwasu.
Podczas zabiegu wszystko odbywa się w kontrolowany sposób.
Efekt zależy też od klientki - jeżeli nie lubi mocnego złuszczania, a chce żeby jej skóra twarzy odświeżyła się, to polecam kwasy owocowe, które delikatnie rozpuszczą naskórek.
Najlepiej wykonać serię zabiegów, dzięki którym skóra będzie nawilżona i odżywiona, przywrócimy zauważalną gładkość powierzchni skóry.

Intensywne i głębokie oczyszczanie twarzy. 
Jeżeli zależy mi głównie na tym - proponuję wtedy peelingi z kwasami TCA.
W zależności od zaaplikowanych warstw preparatu, w sposób kontrolowany, uzyskujemy odpowiednią głębokość złuszczenia i oczyszczenia twarzy.
Musimy liczyć się z tym, że po zabiegu skóra będzie mocno zaczerwieniona, wyglądem jak po oparzeniu.
Złuszczenie pojawi się po ok.2 dni od zabiegu i może trwać od 3 dni nawet do tygodnia. Ale spokojnie, niesie to za sobą pozytywne efekty.
Przez głęgokie złuszczenie pobudzamy fibroblasty - pojawi się dużo włókien kolagenowych.
Oczyszczanie twarzy kwasami to nie tylko zabieg dla cer tłustych, trądzikowych, pamiętajmy, że taka kuracja jest tez istotna przy skórze dojrzałej w terapii przeciwzmarszczkowej.

Zaskakujące efekty zabiegów.
Kwasy powierzchowne, głębokie, średnio głębokie w zależności od problemu pozwolą na intensywną regenerację. Od uzyskanego efektu odświeżenia, rozjaśnienia po redukcję zmian trądzikowych blizn i zmarszczek. Obok laserów jest to jedna z najskuteczniejszych metod oczyszczenia skóry. Kwasy oparte są na rozpuszczeniu warstw skóry, gdzie cały czas następuje proces jej regeneracji, dlatego uzyskany efekt jest trwały.