Paznokcie na wiosnę

Sobota 17 kwietnia 2021 • Kinga Brzyzek

Spis treści: [ukryj]

Trendy paznokciowe na wiosnę

Wiosna to szczególny okres w ciągu roku. W tym czasie wszystko budzi się do życia, dzień staje się dłuższy, a my mamy coraz więcej pozytywnej energii, co napędza nasz organizm do zmian. Znasz to uczucie kiedy wiosenne promienie słońca podsuwają Ci myśl o zmianie swojego stylu? To właśnie teraz jest na to idealna pora. Dlatego wiele osób rezygnuje z zimowych, chłodnych odcieni, na rzecz kolorów wiosny.

Jakie kolory górują w tym okresie?

Stwierdzenie, że moda powraca, jest w tym przypadku bardzo trafne. Hitem wiosennym 2021. roku jest intensywny róż – czyli kolor przewodni lat 70.! Przywodzi na myśl popularną w tamtych czasach gumę balonową, czy lalkę Barbie. Kolejnym zestawieniem TOP na wiosnę są kolory pudrowych cukierków, czyli błękity, brzoskwinie, lilia, odcienie pastelowego żółtego.

 

Równie dobrze ma się na paznokciach czerń, ale w wydaniu wiosennym często łączona z neonowymi zdobieniami.

 

Co ciekawe, okazuje się, że minimalizm na paznokciach nie ustępuje. Manicure w kolorach naturalnych, nude, french, babyboomer, wciąż jest na topie.

 

Co ze zdobieniami wiosennymi?

Ostatnimi czasy prym wiedzie ombre, które może wystąpić w dowolnej formie i dowolnej mieszaninie kolorystycznej. Nie bójmy się stawiać na cieniowanie z odrobiną różu, czy błękitu! Równie dobrze, na wiosennych paznokciach prezentują się wzory malowane akwarelami.  Tak więc zdobienia w tym okresie będą minimalistyczne lub szykowne i pełne kolorów.