Mezoterapia igłowa a mezoterapia mikroigłowa

Wtorek 18 października 2022 • Martyna Reśczak

Mezoterapia igłowa a mezoterapia mikroigłowa

Spis treści: [ukryj]

 

Mezoterapia igłowa

Jest to zabieg o szybkich i długotrwałych rezultatach. Charakteryzuje się ona precyzyjną aplikacją za pomocą igły substancji leczniczych bezpośrednio do skóry w celu jej biorewitalizacji. Taki sposób aplikacji początkowo przerywa ciągłość tkanki, a następnie powoduje proces regeneracji. Wstrzyknięcie substancji aktywnych następuje na poziomie podskórnym lub śródskórnym za pomocą igieł o grubości 30 G i długości 4 mm.

Zabieg nie tylko opóźnia procesy starzenia, lecz także poprawia napięcie i elastyczność skóry a ponad to dogłębnie ją nawilża. Zmniejsza głębokie zmarszczki a drobne całkowicie niweluje. Redukuje cienie pod oczami i rozjaśnia drobne blizny, a rozszerzone naczynka czyni mniej widocznymi.

Na zabieg mezoterapii igłowej mogą decydować się osoby wrażliwe, ponieważ doskonale znoszą go osoby z niskim progiem bólu. Kluczowe jest nałożenie maści znieczulającej przed zabiegiem, dzięki temu nie czuć bólu a jedynie lekki dyskomfort.

W naszym salonie do mezoterapii igłowej stosujemy preparaty wysokiej jakości, posiadające certyfikat medyczny, dzięki czemu zabieg jest bezpieczny a preparat odpowiednio dobrany do potrzeb skóry.

Po serii 3-6 zabiegów w odstępach 2- 4 tygodniowych efekty widoczne są rok a nawet dłużej. Wszystko jest uzależnione od rodzaju problemu i odpowiedniej pielęgnacji pozabiegowej. Należy pamiętać, że zabiegi mezoterapii igłowej wymagają regularności a w celu podtrzymania efektów zabiegowych należy raz na pół roku wykonać zabieg przypominający.

 

 

Mezoterapia mikroigłowa

Ma na celu pobudzenie i odbudowa włókien kolagenowych i elastyny w trakcie mechanicznej stymulacji. Podczas jej trwania wykonywane są mikronakłucia, które mobilizują naskórek do regeneracji. Dodatkowo, w głębsze warstwy naskórka zostają wprowadzone specjalnie skomponowane koktajle, dzięki którym skóra staje się bardziej jędrna, zmarszczki mimiczne ulegają znacznej redukcji i poprawia się kontur twarzy. Warto podkreślić, że podczas mezoterapiimikroigłowej dochodzi do natychmiastowego i optymalnego transportu składników aktywnych, dzięki czemu efekty również są natychmiastowe.Najlepsze efekty można zaobserwować, stosując serię 4 – 6 zabiegów.

W salonie kosmetycznym Kinga Brzyzek zabieg wykonywany jest za pomocą aparatu Dermapen. To urządzenie w kształcie długopisu, które posiada jednorazowe kartridże. Jest to zestaw 9 lub 12 mikroigiełek. W wyniku mikronakłuć, składniki ampułki, która wcześniej została nałożona na skórę, mogą przedostać się poprzez mikrokanaliki skóry, aby efekt terapeutyczny sięgał głębiej. Zasięg nakłuć możemy regulować, zazwyczaj w okolicach twarzy jest to głębokość 0,25 do 1,00 mm, natomiast  w przypadku innych obszarów ciała to głębokość od 1,00 do 2,5 mm.

 

Jaki rodzaj zabiegu zatem wybrać ?

Nie istnieje jednoznaczna odpowiedź na pytanie, czy lepsza będzie mezoterapia igłowa czy bezigłowa. Decyzja zależy przede wszystkim od rodzaju problemu, jakiego chcemy się pozbyć. Ważna jest kondycja Twojej skóry, jej indywidualne potrzeby, obszar zabiegowy, a nawet Twój wiek. 

Jeśli zatem zastanawiasz się, jaka forma terapii będzie dla Ciebie najodpowiedniejsza, zapraszam na konsultacje, na podstawie indywidualnych wskazań zaproponuje najlepszą dla Ciebie kurację.