Mezoterapia idealny sposób na jesienną rewitalizację

Poniedziałek 27 sierpnia 2018 • Kinga Brzyzek

Mezoterapia idealny sposób na jesienną rewitalizację

Co tak naprawdę dobrze zregeneruje Twoją skórę po letnim urlopie i słońcu? Mezoterapia okazuje się być dobrym sposobem na jesienną rewitalizację skóry. Cera po lecie najwidoczniej jest przesuszona, czerwieni się, jest podrażniona pozbawiona blasku. Dlaczego tak się dzieje? Poprzez zmianę trybu życia i miejsca. Częściej przebywamy w zamkniętych, nagrzewanych albo klimatyzowanych pomieszczeniach. Najlepszym rozwiązaniem będzie wybrać taki zabieg, który szybko i dogłębnie zregeneruje skórę, poprzez dostarczenie składników aktywnych bezpośrednio w miejsce problemu skóry. Dlatego jedną ze skuteczniejszych zabiegów jest mezoterapia.

Dynamiczny rozwój mezoterapii rozpoczął się 20 lat temu, jest związany z medycyną estetyczną. Jest wiele odmian i technik, ale najpopularniejszą jest nadal mezoterapia igłowa. Metoda mimo tego, że wymaga nakłuć jest w pełni bezpieczna. Nie powinno się jej wykonywać u kobiet w ciąży, karmiących, u osób ze skłonnością do alergii, bliznowców, z chorobą nowotworową i cukrzycą, przyjmujących leki przeciwkrzepliwe.

Jeżeli wybierasz się na serię zabiegów, pamiętaj, powinno zachować się odpowiedni odstęp czasowy między mezoterapią, a laseroterapią, zabiegami z wykorzystaniem peelingów chemicznych, czy falami radiowymi, aby skóra spokojnie zdążyła się wygoić. Nie ma przeszkód do łączenia mezoterapii z innymi zabiegami medycyny estetycznej takimi jak wypełniacze czy nici medyczne.

Dlaczego akurat mezoterapia jest tak bardzo popularna? Ze względu na bardzo dobrą skuteczność i naturalny efekt po zabiegu, który nie powoduje zmian rysów twarzy. Po serii zabiegów zmarszczki są widocznie zredukowane, skórą jest jędrniejsza, zwiększa się jej gęstość, poprawiony jest owal twarzy. Staje się napięta i mocno nawilżona, ma ujednolicony koloryt. To zabieg, który można wykonywać w każdym wieku, nawet już od 25 lat. Gwarantuje to spowolnieniem procesów starzenia się skóry. Mezoterapię oprócz twarzy można wykonywać też na szyję, dekolt, dłonie, ciało – najczęściej problem z rozstępami, cellulitem, tkanką tłuszczową, brzuszkami „pociągowymi” , skóra głowy – łysienie, nadmierne wypadanie włosów, dla wzmocnienia cebulek włosowych. Ilość zabiegów i preparaty dobierane są indywidualnie do każdej osoby w zależności od stanu skóry. Seria zabiegów powinna wahać się ok. 6 zabiegów. Pierwsze efekty widoczne są zaraz po zabiegu, ale najlepiej wykonać całą serię, by zauważyć spektakularne zmiany. Troszkę odmienną techniką wprowadzania substancji jest zabieg mezoterapii mikroigłowej. Polega na rollowaniu skóry wałeczkiem z niewielkimi igiełkami . Są na tyle małe, że skóra poddana zabiegowi nie krwawi i ból nie jest odczuwalny.

Mezoterapia jest zabiegiem wybieranym częściej w okresie jesienno – zimowym, odpowiednia w każdym wieku.