Metody oczyszczania skóry, które warto znać i wypróbować

Środa 5 lipca 2023 • Zuzanna Miesiarczyk

Spis treści: [ukryj]

Oczyszczanie skóry jest najważniejszym krokiem w pielęgnacji skóry. Ważne, aby było one wykonywane poprawnie oraz odpowiednio dobranym produktem. Jednak czy samo oczyszczanie rano i wieczorem wystarczy? Zapraszam do poniższego artykułu, w którym opowiem o metodach oczyszczania skóry, które warto wypróbować.

 

Wykonuj regularny peeling

Około raz na 10 dni warto wykonać peeling dopasowany do potrzeb skóry. Dobrym rozwiązaniem będzie peeling enzymatyczny, pozbawiony drobinek, które mogłyby podrażnić skórę. Dzięki zawartości enzymów, takich jak papaina lub bromelaina, peeling ten będzie delikatnie złuszczał martwy naskórek i usunie zanieczyszczenia nagromadzone na powierzchni skóry. Częstotliwość wykonywania peelingu powinna być dopasowana do potrzeb skóry. Można wykonywać go częściej (np. raz na tydzień) lub rzadziej, jeśli nasza skóra jest wrażliwa. Polecany produkt to peeling enzymatyczny Peel Mission, z zawartością papainy.

 

Skorzystaj z profesjonalnych zabiegów oczyszczających

Oprócz regularnego wykonywania peelingu, warto skorzystać z profesjonalnych zabiegów w salonie kosmetycznym, które dogłębnie oczyszczą naszą skórę. Zabiegiem, który cieszy się dużą popularnością jest oczyszczanie wodorowe. Zabieg ten można wykonywać przez cały rok. Z procedury tej mogą skorzystać również kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Podczas zabiegu wykorzystywany jest aktywny wodór. Zabieg składa się z trzech etapów:

  • peeling kawitacyjny pozwala na oczyszczenie skóry z zanieczyszczeń oraz obumarłego naskórka za pomocą ultradźwięków
  • oczyszczanie wodorowe Hydroimpact: podczas zabiegu strumień wody nasyconej wodorem jestjednocześnie wtłaczany pod ciśnieniem i odprowadzany. Dzięki wtłoczeniu wodoru w głąb komórek , skóra staje się rozświetlona, odświeżona oraz idealnie oczyszczona.
  • elektroporacja: otwiera drogę wodoru do komórek oraz poprawia napięcie skóry. Światło LED generowane przez głowicę usprawnia procesy regeneracyjne.

Oczyszczanie wodorowe przy użyciu profesjonalnej aparatury idealnie oczyszcza, wygładza, napina i rozświetla skórę.

 

Kolejnym zabiegiem, z którego warto skorzystać, jeśli chcemy cieszyć się oczyszczoną skórą jest eksfoliacja skóry przy użyciu kwasów. Zabieg ten można wykonywać przez cały rok. Należy jednak pamiętać o ochronie przeciwsłonecznej. Latem procedura ta jest wykonywana przy użyciu bardziej łagodnych kwasów m.in. kwas bursztynowy, kwas migdałowy, kwas szikimowy, kwas fitowy, kwas ferulowy, kwas azelainowy, kwas laktobionowy. Złuszczanie kwasami pozwala na dogłębne oczyszczenie skóry oraz jej porów, zniwelowanie blizn oraz zaskórników. Ponadto skóra pobudzana jest do odnowy i regeneracji. Przeciwwskazania do wykonania zabiegu to:

  • ciąża i karmienie piersią
  • wirusowe, bakteryjne lub grzybicze choroby skóry
  • doustna terapia retinoidami
  • cukrzyca, choroby autoimmunologiczne
  • przerwanie ciągłości naskórka
  • aktywna opryszczka

Aby cieszyć się oczyszczoną i gładką skórą, należy wykonać serię zabiegów (3-5 zabiegów) w odstępie co 28 dni. Pojedynczy zabieg to niestety za mało. Nie przyniesie on trwałego i zadowalającego rezultatu.

 

Ostatni z zabiegów, które działają oczyszczająco na naszą skórę jest oczyszczanie manualne. Pierwszy etap to nałożenie maski rozpulchniającej, która ma za zadanie rozszerzenie porów i przygotowanie skóry do zabiegu. Na twarz klienta kierowany jest strumień pary. Po 5-10 minutach maska jest zmywana. Następnie zanieczyszczenia są usuwane w sposób manualny. Ostatni etap to nałożenie maski łagodzącej. Oczyszczanie manualne można połączyć z terapią kwasami. Wówczas zabieg ten przyniesie lepsze rezultaty oraz będziemy zapobiegać powstawaniu nowym zmianom.

 

Podsumowanie

Dzięki połączeniu dokładnego oczyszczania skóry w domu oraz w salonie kosmetycznym możemy w skuteczny sposób oczyścić naszą skórę i cieszyć się jej lepszym wyglądem. Opisane metody oczyszczania skóry z pewnością wpłyną pozytywnie na oczyszczenie oraz poprawią kondycję skóry.