Laserowy peeling węglowy - zabieg nie tylko dla cer problematycznych

Wtorek 3 listopada 2020 • by Ola Ligas


Czy słyszałaś już o laserowym peelingu węglowym lub kojarzysz ten zabieg pod nieco inną, hollywoodzką nazwą Black Doll ?

Jeśli nie, to opowiem Ci pokrótce o zaletach i pozytywnych właściwościach węgla aktywnego, który odgrywa główną rolę w tym bezinwazyjnym a jakże skutecznym zabiegu.

Zabieg ten wykonywany jest w naszym salonie przy użyciu lasera neodymowo-yagowego typu Q- Switch oraz wyżej wspomnianego węgla aktywnego w formie czarnej maski, która pokrywa cały obszar zabiegowy. Jest on dedykowany dla każdego rodzaju cery, z naciskiem na skórę trądzikową i problematyczną. Jest to również doskonała propozycja dla osób chcących wyrównać lub rozjaśnić koloryt skóry, odświeżyć i oczyścić cerę lub spłycić drobne zmarszczki.

 

peeling_weglowy_nowy_targ_1

 

Jak wygląda i na jakiej zasadzie działa zabieg ?

Nałożony na skórę węgiel aktywny potrzebuje 10-15 minut by móc wniknąć we wszystkie nierówności w skórze jakimi są rozszerzone pory, ujścia gruczołów łojowych, czy wszelakie zanieczyszczenia. Kiedy już do tego dojdzie, kolejnym krokiem jest
pochłonięcie toksyn, zanieczyszczeń i nadmiaru sebum, które są podstawą większości problemów skórnych. Połączenie światła lasera i węgla aktywnego prowadzi do mikrowybuchów, co prowadzi do złuszczenia martwego naskórka, usunięcia zanieczyszczeń i obkurczenia porów skórnych. Dodatkowo dochodzi do regulacji wydzielania sebum oraz rozjaśnienia i poprawy kolorytu skóry.

Dużą zaletą węgla aktywnego jest jego działanie przeciwzapalne dzięki czemu zabieg ten, prowadzi do zahamowania powstawania nowych zmian zapalnych i szybszego gojenia już powstałych. Czy laserowy peeling węglowy to zabieg tylko i wyłącznie o charakterze mocno oczyszczającym? Niekoniecznie. Światło lasera wymusza powstawanie nowych włókien kolagenowych, dlatego po serii zabiegów gęstość i jędrność skóry jest widocznie poprawiona. Dlatego, jest to zabieg skierowany również dla cery dojrzałej, która wymaga regeneracji i wsparcia dla procesów naprawczych, których
funkcje z biegiem czasu są coraz bardziej upośledzone.

 

Jak wygląda skóra po zabiegu?

Laserowy peeling węglowy jest procedurą całkowicie bezbolesną. Skóra po zabiegu może być delikatnie zaczerwieniona, napięta i tkliwa. Zaleca się stosowanie 2-3 razy dziennie kremu silnie nawilżającego i kremu z filtrem SPF 50 przy każdorazowym wyjściu na słońce.

 

Z jaką częstotliwością wykonujemy zabieg?

Jest to zabieg bezinwazyjny, którego częstotliwość dopieramy do indywidualnych potrzeb skóry, niemniej jednak przerwa między zabiegami nie powinna być dłuższa niż 3 tygodnie. Aby efekt zabiegowy spełniał oczekiwania klienta zalecamy wykonanie serii liczącej 4-6 zabiegów.

 

Czy laserowy peeling węglowy można łączyć z innymi zabiegami ?

Oczywiście, że tak. Możemy wspomóc wnikanie węgla aktywnego w skórę przez wykonie wcześniej peelingu kawitacyjnego,
mikrodermabrazji lub oczyszczania skóry połączonego z jej rozpulchnieniem.

 

Podsumowując laserowy peeling węglowy inaczej zwany zabiegiem Black Doll, jest dla Ciebie idealnym zabiegiem jeśli borykasz się z:

- trądzikiem, zaskórnikami i grudkami, bliznami pozapalnymi, nadmiernym wydzielaniem sebum,
rozszerzonymi porami
- szarą, ziemistą, pozbawioną jędrności i elastyczności skórą, na której widoczne są pierwsze
oznaki starzenia.