Kwas salicylowy na trądzik

Poniedziałek 19 października 2020 • Kinga Brzyzek

Kwas salicylowy na trądzik

Cera zanieczyszczona a kwas salicylowy.

Jesień to idealny czas, aby zregenerować skórę twarzy po okresie letnim, oraz przygotować ją na nadejście zimy. To naturalne, że skóra latem się poci, "przyklejają" się do niej zanieczyszczenia , wzrasta produkcja sebum. Wszystkie te czynniki prowadzą do pojawienia się na naszej twarzy zaskórników, potocznie nazywanych wągrami. Te nieestetyczne czarne kropki to nic innego jak zaczopowane pory z mieszanką sebum, martwych komórek naskóka i bakterii trądzikowych. Wyobraźmy sobie, że wszystkie zanieczyszczenia, wągry oraz niedoskonałości znikają. Brzmi pięknie ? Wszystko jest możliwe, wystarczy tylko chcieć. Postaram się wytłumaczyć jak się ich pozbyć.

Zbawienny może okazać się kwas salicylowy. Zanim jednak opiszę procedurę zabiegową trochę opowiem o tym związku chemicznym. Został on wyodrebniony z kory wierzby. Występuje naturalnie w roślinach, regulując ich wzrost i kwitnienie. Wydzielony syntetycznie ma postać białych kryształków lub proszku. Główne zalety stosowania kwasu salicylowego na twarz to:
· oczyszczenie i zwężenie gruczołów łojowych ,
· przyspieszenie gojenia się stanów zapalnych,
· działanie złuszczające,
· zmniejszenie posłonecznych i pozapalnych przebarwień,
· spłycenie blizn potrądzikowych,
· zwiększenie gęstości skóry i produkcji kolagenu,
· przygotowanie skóry do lepszego przenikania substancji,
· działanie antybakteryjne,

Zabieg z użyciem kwasu salicylowego nie jest skomplikowany, aczkoliwek warto go zrobić np. przed weekendem, żeby mieć czas na regenerację. Skóra po zabiegu może być zaczerwieniona, a kilka dni po dojść do złuszczania jej ( im głębsze złuszczanie tym lepszy efekt). Bardzo ważne jest aby nie zrywać jej, tylko nawilżać kremami o lekkiej konsystencji. Osobiście polecamy te z firmy Purles, które możecie zakupić u nas w salonie. W zależności od ilośći wągrów i innych zanieczyszczeń warto najpierw zrobić sobie oczyszczanie manualne. Skóra przed tym krokiem zostaje poddana rozpulchnieniu, przez co łatwiej zaskórniki są usuwane. Ten zabieg można zrobić kilka dni przed planowanym nałożeniem kwasów lub połączyć je i zrobić na jednej wizycie. Dla lepszego efektu oczyszczenia oraz przedostania się kwasu w głębsze warstwy można zrobić peeling kawitacyjny lub mikrodermabrazję diamentową.

Kolejnym krokiem jest nałożenie kwasu salicylowego. W zależności od zaleceń kosmetologa, związanych z kondycją skóry i porządanym efektem można nałożyć kilka warstw. Kwas zostaje wchłonięty przez skórę. Można zaraz powyschnięciu zaobserwować efekt zbielenia na skórze. Jest to swego rodzaju powłoka. To zupełnie naturalny proces. W celu zlagodzenia zaczerwienienia na twarz zostaje nałożona maska, a w efekcie końcowym serum, krem nawilżająco kojący oraz krem z filtrem.

Ten ostatni krok jest również bardzo ważny. Należy o nim pamiętać przy codziennej pielęgnacji w trakcie kuracji kwasami, w celu zapobiegnięcia powstawaniu przebarwień słonecznych. Słowo "kuracja" zostało użyte celowo, ponieważ ten zabieg najlepiej wykonać w serii 3-5 zabiegów w odstępie 2-3 tygodniowym. Efekt oczywiście jest już widoczny po jednym zabiegu, aczkolwiek ten spektakularny zostanie uzyskany po serii. Jeżeli masz więcej pytań, lub zdecydowałaś/ bądź zdecydowałeś już pozbyć się problemu zanieczyszczonej skóry i chcesz ją oczyścić zapraszamy do naszego salonu:)

Na zdjęciu widać efekt bezpośrednio po 1 zabiegu.

 

kwas_salicylowy_tradzik_nowy_targ