Jakie zabiegi kosmetyczne polecam na zmarszczki

Piątek 29 lipca 2022 • Kinga Brzyzek

Jakie zabiegi kosmetyczne polecam na zmarszczki

Spis treści: [ukryj]

Wszyscy się starzejemy. Jest to nieuniknione zjawisko, które nasila się wraz z upływającym czasem. Na to jak szybko postępuje ma wpływ kilka czynników: nasz styl życia, to czy jesteśmy aktywni fizycznie, nasza dieta, używki (np.: alkohol, papierosy), środowisko w jakim żyjemy i oczywiście starzenie genetyczne. Jednym z charakterystycznych objawów towarzyszącym temu procesowi są pojawiające się zmarszczki, które z upływem czasu robią się coraz bardziej widoczne.

 

Co to są zmarszczki?

Zmarszczki są wgłębieniami na skórze, które powstają z powodu zmian zachodzących w jej strukturze. Możemy je podzielić na kilka rodzajów:

  • mimiczne - częste skurcze danego mięśnia sprawiają, że powstaje zagłębienie.
  • statyczne - to utrwalone już zmarszczki mimiczne, zmarszczki, które powstają na skutek odgniecenia od poduszki, nie znikają one po naciągnięciu skóry.
  • strukturalne - są to zmarszczki posłoneczne, mają bardzo różnekształty, takie zmarszczki mogąsię pojawić na skórze twarzy, karku,szyi, skóra traci swą elastyczność.
  • grawitacyjne - powstają w wyniku działania siły grawitacyjnej, skóra traci elastyczność, zmienia nam się owal twarzy, skóra obwisa.
  • liniowe - występują u osób w młodym wieku, mających problem z suchą skórą, zmarszczki te wygładzają się po nawilżeniu skóry.

 

Jak więc zadbać o naszą skórę, aby spowolnić ten proces?

Oczywiście codzienne stosowanie kremów z filtrem UV, kremów odpowiednio dobranych do Twojej skóry, ważne jest też w jaki sposób myjemy twarz (nie należy jej zbytnio pocierać, używać do wycierania ręczniczka przeznaczonego tylko do twarzy), dostarczanie jej odpowiedniego nawilżenia od zewnątrz jak i od środka, suplementy diety, odpowiednia poduszka do spania oraz poszewka, regularne masarze twarzy, zdrowy styl życia. Wszystko to przyczyni się z pewnością do spowolnienia tego procesu i są to działania, które możesz poczynić sama/sam w domu. Warto jednak od czasu do czasu lub lepiej- regularnie udać się na zabieg do profesjonalnego salonu, gdzie możemy podziałać na głębsze partie skóry.

 

Jakie zabiegi kosmetyczne polecam do skóry ze zmarszczkami?

 

Mezoterapia mikroigłowa

Jest to niezwykle skuteczny zabieg, który działa wielokierunkowo. Nakłuwając skórę wywołujemy w niej reakcje, które mobilizują komórki do działania. W wyniku czego produkują kolagen i elastynę, które odpowiadają za napięcie skóry i jej elastyczność.

 

Terapia kwasami

W zależności od tego jakie kwasy są dobrane na miejscu- pod tym kątem będą nam działać. Jest gama możliwości jeśli chodzi o kwasy, które mają działanie przeciwzmarszczkowe: szikimowy,azelainowy, migdałowy, glikolowy, laktobionowy….. I można je ze sobą łączyć jeśli jest taka potrzeba.

 

RetiPeel iRetieye

Bazą w produktach użytych podczas tej procedury zabiegowej jest retinol. Ma on silne działanie przeciwstarzeniowe. Działa nie tylko na zmarszczki ale także na przebarwienia, poprawia jędrność skóry. Retieye jest skierowany na delikatną okolicę oczu.

 

LiftPeel

Jest to również zabieg przebiegający z określoną procedurą. Bazuje na kwasie glicyrynowym. Po jego wykonaniu jest widoczny natychmiastowy efekt: skóra jest napięta, mocno nawilżona, a drobne zmarszczki wygładzone.

 

Fotoodmładzanie dynamiczne

To zabieg wykonywany z użyciem lasera. Działa on kompleksowo na naszą skórę i jednym z rezultatów jakie otrzymujemy to właśnie wygładzenie zmarszczek.

 

Wszystkie te zabiegi są bardzo skuteczne w walce ze zmarszczkami. Nie wystarczy ich jednak wykonać jednorazowo. Najlepiej wykonywać je seriami po kilka zabiegów w odpowiednich odstępach czasu. Zabieg dobierany jest zawsze do potrzeb naszej skóry.