Jaki zabieg must have przed wakacyjnym urlopem?

Środa 24 maja 2023 • Katarzyna Cichoń

Nadchodzą gorące dni - czerwiec, lipiec i sierpień to zdecydowanie miesiące na dłuższy urlop czy też szybki wypad za miasto. Jak więc zadbać o skórę przed latem? Jakie jakie zabiegi postawić a z których zrezygnować ? Co poleca kosmetolog Kasia.

 

Jaki zabieg jako specjalista polecam moim podopiecznym przed takim wyjazdem?

Po pierwsze taki, który nie wywołuje w skórze żadnego stanu zapalnego - ponieważ taki stan prowadzi do procesumelanogenezy - melanina + intensywne słońce = PRZEBARWIENIA - a tych nie lubimy… A więc zrezygnuj z mikronakłuwania, inwazyjnych kwasów czy zabiegów z użyciem lasera.

Po drugie, taki który przygotuje skórę na dużą dawkę słońca - tutaj na pewno polecam zabiegi oparte na synergicznym działaniu kwasu ferulowego oraz witaminy C - które są silnymi antyoksydantam i - redukują skutki negatywnego działania promieni słonecznych czytaj starzenia.

Po trzecie, taki który pozwoli nam dobrze wyglądać na plaży - wakacje to czas, podczas którego najczęściej rezygnujemy z makijażu. Warto więc około 1,5 miesiąca przed urlopem udać się do gabinetu, by zredukować wszystkie defekty, które nam przeszkadzają - przebarwienia, zmiany trądzikowe czy nadmierne zaczerwienienie. Podczas takiej wizyty kosmetolog nie tylko przedstawi plan terapeutyczny dla danego problemu ale również wskaże jak profesjonalnie pielęgnować skórę, by zmiany nie wróciły- również jakie kremy przeciwsłoneczne powinnaś stosować tak, byniepotrzebnie sobie nie szkodzić. 

Spontaniczny urlop - mój tip na niezaplanowany wyjazd. Jeżeli nie masz za dużo czasu to dobrze jest połączyć kilka technologii podczas jednej wizyty - techniki łączone przynoszą 4 - krotnie lepsze rezultaty! Możemy wówczas podczas takiego spotkania oczyścić skórę z zalegającego martwego naskórka, przygotowąc skórę na słońce oraz silnie zastymulowaćdo produkcji nowego kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. JAK? Już mówię. Endermolift

 

Co to za zabieg?

Endermolift to nieinwazyjny lifting twarzy, wykonywany za pomocą specjalnej głowicy, która  lekko zasysa skórę. Dzięki mikroimpulsom wytwarzana jest fala, która łagodnie stymuluje skórę. Tak wykonywany masaż daje bardzo przyjemne uczucie, ale przedewszystkim nadaje skórze naturalną jędrność i blask, pozbywając się w ten sposób oznak starzenia ;) Twoja skóra od razu po zabiegu jest rozświetlona, napięta, a zmarszczki są wyraźnie spłycone.

Endermolift w połączeniu z pielęgnacją przy użyciu kwasu ferulowego i witaminy C to zdecydowanie zabieg must have, który sama wybrałabym przed urlopem, zwłaszcza iż cała procedura nie trwa dłużej niż godzinę, a my kobiety dobrze wiemy ile jest pakowania przed takim wyjazdem – zwłaszcza jeśli podróżujemy z dziećmi.