Jak wygląda endermologia na ciało?

Sobota 13 maja 2023 • Agnieszka Gomółka

Jak wygląda endermologia na ciało?

Podczas pierwszej wizyty na zabieg endermologii przeprowadzimy z Tobą wywiad zdrowotny oraz opowiemy o technologii. Nie martw się, nie musisz się w żaden sposób przygotowywać! Po kwalifikacji na zabieg dowiesz się, co jest niezbędne w Twoim przypadku, aby osiągnąć zamierzony efekt. Mowa tu o zwycięskim trio czyli zbilansowanej diecie, aktywności ruchowej i planowo wykonywanych zabiegach endermologii. Aby uzyskać poprawę napięcia skóry, ujędrnienie, wymodelowanie sylwetki i redukcję cellulitu zabiegi powinny być wykonywane – min 2 razy w tyg. Jeden zabieg na ciało trwa 40 lub 50 minut w zależności od wskazań, natomiast obszar twarzy zajmuje 30 minut. Przy modelowaniu sylwetki pracę wykonuje specjalnie skonstruowana głowica zasysając fałd skóry za pomocą rolki, klapki i podciśnienia redukuje cellulit i pobudza skórę, aby stała się jędrna i elastyczna. Zabieg jest bezbolesny i wprowadza ciało w stan głębokiej relaksacji.

Do wykonywania zabiegów endermologii na ciało potrzebny jest strój – endermowear, który możecie zakupić w gabinecie w Nowym Targu.  Kupując dowolny pakiet zabiegów otrzymacie go za darmo. Kostium wykonany z miękkiej bawełny jest wielokrotnego użytku oraz nadaje się do prania w pralce. Elastyczny kombinezon zapewnia ochronę przed bezpośrednim kontaktem naszej skóry z głowicą – uszkodzeniem wyniosłych znamion i podrażnianiem włosków. Stanowi on również komfort w trakcie wykonywania zabiegów.

Zabieg na twarz – przed endermoliftem wykonywany jest demakijaż, natomiast po aplikowana jest pielęgnacja końcowa. Zabieg poprawia kontur twarzy, działa drenująco, anti-age oraz dotleniająco na naszą skórę. Endermologią na twarz możemy również wzbogacać inne zabiegi pielęgnacyjne. Stanowi ona wtedy dodatkową stymulację potęgując efekty zabiegowe.