Jak przygotować skórę na lato?

Piątek 8 czerwca 2018 • Kinga Brzyzek

Jak przygotować skórę na lato?

W dzisiejszym artykule chciałabym nawiązać do pielęgnacji skóry domowymi i gabinetowymi sposobami, i w jaki sposób prawidłowo przygotować ją na lato. Ponieważ słońce i urlop w ciepłym kraju działa na skórę bardzo inwazyjnie, to teraz jest najlepszy moment na przygotowanie jej przed wyjazdem wakacyjnym.

Mamy dzisiaj szeroki wachlarz możliwości i sposobów. Zaczynając od pielęgnacji domowej, planu dietetycznego, zabiegów kosmetologicznych czy medycyny estetycznej. Zabiegi warto dobrze zaplanować przed wyjazdem. Mogą to być serie kilkutygodniowe, a może być też zabieg pielęgnacyjny – jednorazowy zaraz przed wakacjami. Dlaczego warto, abyś dobrze ją przygotowała? Na pewno będzie mniej podatna na wodę, wysuszenie, a co najgorsze – pojawienie się przebarwień!

W domu na pewno posiadasz mnóstwo balsamów, kremów, masek. Przed latem warto zrobić przegląd i przeanalizować, czy nadają się na okres letni i na kontakt ze słońcem. Musisz wykluczyć te produkty, które działają fotouczulająco. Tak samo jeżeli chodzi o leki. Co to znaczy? Pod wpływem promieni słonecznych na skórze może pojawić się uczulenie, rumień, a nawet pęcherze. Dlatego warto przeglądnąć kosmetyki, ponieważ produkty, które stosujemy jesienią-zimą, nie spełniają wymagań naszej skóry latem.

Idealnym sposobem (w miarę możliwości czasowych) jest zaplanowanie zabiegów przed latem. Musisz znać dokładną datę wyjazdu, wtedy możesz dokładnie ustalić ilość i częstotliwość zabiegów, czy Twój wyjazd będzie aktywny, czy wypoczynkowy i czas przez jaki skóra będzie narażona na promieniowanie. Teraz spokojnie możesz ustalić plan zabiegów oraz pielęgnację domową J. W salonie kosmetycznym, mogą być zabiegi kosmetologiczne lub medycyna estetyczna.

Oxybrazja jest świetnym zabiegiem dla osób, które wybierają się w miejsca o wysokiej temperaturze. Oxybrazja polega na oczyszczeniu skóry, głębokim nawilżeniu, usunięciu zanieczyszczeń i martwego naskórka za pomocą tlenu i soli fizjologicznej. Ma działanie odświeżające, nawilżające i łagodzące. Skóra po zabiegu jest głęboko oczyszczona i nawilżona.

Kolejnym zabiegiem, który jest warty polecenia to zabieg z kolagenem naturalnym. Efekt kolagenu daje wygładzenie zmarszczek mimicznych, wokół ust i na czole ale również poprzez dobrane odpowiednio produkty, martwy naskórek jest złuszczony, skóra odpowiednio nawilżona. Zabieg nadaje się też jako „last minute” przed urlopem. Po jednym zabiegu zauważalna poprawa jakości skóry. Świetny rezultat też przyniesie odpowiednia pielęgnacja domowa bogata w naturalny kolagen. Produkty są ogólnodostępne dla każdego :)

Delikatne zabiegi pielęgnacyjne z probiotykami, zabiegi odbudowujące barierę hydrolipidową – zabiegi zazwyczaj manualne, w których wykorzystywane są substancje aktywne zawarte w produktach i masaż twarzy. Zabiegi łagodzą stany zapalne, dedykowane są dla skór młodych, problematycznych, naczyniowych. Skóra jest nawilżona i odżywiona!

Jeżeli macie troszkę więcej czasu przed wyjazdem, to najfajniejszy i najszybszy efekt daje nam zabieg mezoterapii igłowej. Pamiętaj, że ostatni zabieg możesz wykonać max 3 tygodnie przed wakacjami! Zabieg polega na wprowadzeniu specjalnych substancji aktywnych, dobieranych pod kątem problemu skóry przy pomocy nakłuć. Preparaty do mezoterapii igłowej to najczęściej kwas hialuronowy, lub mieszanka kwasu z witaminami, aminokwasami i antyoksydantami J . Doskonale nawilża skórę, przeciwdziała objawom starzenia i redukuje zmarszczki :)

Fotoprotekcja – ochrona skóra przed słońcem. Jak przygotować ją prawidłowo?
Musisz wybrać krem z SPF min 30 a najlepiej, żeby to był 50 :) i nałożyć sporą ilość tak dosłownie 30 minut przed opalaniem. Nie zapomnij o uszach! :) Ochronną dodatkową warstwę nakładaj średnio co 2 godziny. Jeżeli wyjdziesz z wody, pamiętaj, żeby wycierać się do ręcznika ponieważ krople działają na słońce jak szkło powiększające i bardzo szybko opali cię słoneczko. Nałóż ponownie krem. Po opalaniu najlepiej wziąć prysznic z letnią wodą i nakładamy krem łagodzący, wspomagający odbudowę naturalnej bariery hydrolipidowej skóry.