#Interfuse - zabieg, którego efekty miło Cię zaskoczą

Wtorek 19 kwietnia 2022 • Kinga Brzyzek

#interfuse jest innowacyjnym zabiegiem łączącym mikronakłucia z peelingiem chemicznym. Jest to procedura, podczas której dochodzi do rekonstrukcji struktury skóry na wielu poziomach. Przenikanie substancji aktywnej w głąb tkanki wzmocnione jest przez mikronakłucia, dzięki czemu efekty widoczne są już bezpośrednio po zabiegu.

 

Procedura zabiegowa składa się z 3 głównych kroków. Po dokładnym demakijażu skóry, nakładana jest specjalna maska, która powoduje mikrozłuszczenie i rozpulchnienie naskórka, dzięki czemu preparat z substancją aktywną łatwiej dotrze do miejsca docelowego. Drugim etapem jest nałożenie cienkiej warstwy peelingu chemicznego i wprowadzenie go w głąb skory za pomocą DermaPen’u. Zabieg #interfuse oferuje nam dwa produkty kwasowe, które dobieramy indywidualnie do problemu, z jakim boryka się klientka. Jeden z nich idealnie nadaje się do skóry starzejącej się, wiotkiej, pozbawionej jędrności, z widocznymi zmarszczkami i bruzdami. Drugi natomiast, dedykowany jest cerze z przebarwieniami, powstałymi na skutek opalania, na tle genetycznym i hormonalnym oraz pozapalnym. Trzecim i ostatnim krokiem jest maska pozabiegowa, która wyciszy skórę i złagodzi jej zaczerwienienie.

 

Wybierając ten zabieg, na pewno zastanawiasz się czy jest bolesny i jak wygląda skóra bezpośrednio po nim. Każdy klient ma inny próg bólu i inne odczucia podczas zabiegu, lecz parametry dotyczące wysuwu igieł dobierane są indywidualnie do odczuć klienta oraz do obszaru twarzy, na którym w danym momencie pracujemy. Skóra po zabiegu może być zaczerwieniona, lecz z czasem wycisza się, staje się napięta i rozjaśniona.

 

A co z efektem pozabiegowym ?

 #interfuse przynosi natychmiastowe efekty. Już po kilku godzinach po zabiegu odczuwalne jest napięcie skóry, która równocześnie staje się miękka i gładka. Jeśli chodzi o proces przebudowy struktury skóry, standardowo trwa on około 28 dni, co oznacza, że całkowity efekt remodelingu cery widoczny będzie po średnio 3 tygodniach.

W zależności od kondycji skóry i oczekiwań klientki #interfuse można wykonać pojedynczo lub w serii. Producent zaleca dwa zabiegi w odstępie 14 dni, natomiast nie jest błędem wykonanie większej ilości zabiegów jeśli stan skory tego wymaga.

 

Aby podtrzymać jak najdłużej efekt uzyskany w gabinecie, zalecana jest pielęgnacja domowa, składająca się z odpowiednio dobranego do cery toniku i kremu. Seria #interfuse posiada w swojej ofercie dwa rodzaje produktów, linia Age Reboot przeznaczona jest do pielęgnacji skóry starzejącej się, natomiast Melasma & PIH niweluje przebarwienia.

 

Jeśli nadal się wahasz czy jest to zabieg dla Ciebie, zapraszam do obejrzenia zdjęć z efektami pozabiegowymi :)