Dlaczego jesień jest idealną porą na wykonanie zabiegu mezoterapii igłowej?

Wtorek 6 września 2022 • Kinga Brzyzek

Dlaczego jesień jest idealną porą na wykonanie zabiegu mezoterapii igłowej?

Spis treści: [ukryj]

Nasza skóra po okresie letnim wymaga dodatkowej pielęgnacji. Czynniki zewnętrzne takie jak słońce, słona woda, piasek i wiatr wpływają negatywnie na jej zdrowy wygląd. Twarz wymaga dodatkowego nawilżenia i regeneracji. Jakim sposobem szybko to osiągnąć? Idealnym rozwiązaniem jest mezoterapia igłowa.

 

Co to właściwie jest mezoterapia igłowa?

Zabieg mezoterapii igłowej cieszy się coraz większym powodzeniem wśród zabiegów w salonach kosmetycznych. Nic dziwnego jest to świetne rozwiązanie do redukcji wszelkich problemów skórnych. Zabieg polega na dostarczeniu substancji aktywnych takich jak kwasy, witaminy, czy aminokwasy w głąb skóry poprzez użycie cienkiej igły i wykonywaniu drobnych, lecz gęstych nakłuć. Przez to, że preparat zostaje wprowadzany w głębsze warstwy skóry działa mocniej wypełniając przy tym zmarszczki, nawilżając i sprawiając, że skóra staje się bardziej jędrna. Można pomyśleć, że przez nakłuwanie skóry pogarszamy jej stan. Nic bardziej mylnego! Faktycznie skóra po zabiegu może być podrażniona, lecz właśnie dzięki temu pobudzamy ją do szybszej odnowy i regeneracji włókien kolagenu i elastyny.

 

Dla kogo zabieg mezoterapii igłowej.


Zabieg ten świetnie sprawdzi się u osób, których skóra straciła elastyczność i jędrność. Działa on również przeciwzmarszczkowo, ale także doskonale nawilża i odświeża skórę. Idealny dla osób, także z przebarwieniami i tzw. kurzymi łapkami.

 

Dlaczego jesień jest idealną porą na wykonanie zabiegu?

Tak jak już pisałam wcześniej latem nasza skóra jest narażona na wiele czynników drażniących i potrzebuje mocnej regeneracji. W tym wypadku kremy mogą nie wystarczyć. Zabieg mezoterapii igłowej pomoże przywrócić utraconą jędrność, nawilży i sprawi, że skóra stanie się lepiej dotleniona.
Jesienią, także możemy pozwolić sobie na większy zakres w wyborze preparatu, ponieważ promieniowanie UV nie jest już tak mocne jak latem i skóra łatwiej przejdzie proces regeneracji.


Jakie korzyści zyskamy po zabiegu mezoterapii mikroigłowej?

Po wykonaniu serii zabiegów będziemy mogli zauważyć znaczną poprawę skóry. Jej struktura, koloryt i gęstość w znaczy sposób się poprawi, a co spowoduje redukcje zmarszczek i zasinień pod oczami. Skóra będzie mocno nawilżona, dotleniona i odzyska swój młody wygląd. Pełny efekt zabiegu będziemy mogli zauważyć po wykonaniu od 4-6 zabiegów w przedziale co 2-4 tygodnie.