Co zrobić, kiedy na naszej twarzy już pojawiły się przebarwienia?

Wtorek 28 marca 2023 • Agnieszka Gomółka

Spis treści: [ukryj]

Jak w końcu pozbyć się przebarwień i cieszyć się jasną i promienną cerą?

Chciałabyś zrezygnować z mocnych produktów kryjących i cieszyć się jednolitym kolorytem skóry. Z każdym rokiem zauważasz, że przybywa ci nowych jasno brązowych plamek? Problem przebarwień dotyka zarówno kobiet jak i mężczyzn. Jednak kobiety są mocniej narażone na trudniejsze do zlikwidowania przebarwienia powstałe na tle hormonalnym – w trakcie ciąży, menopauzy, zażywania antykoncepcji hormonalnej lub zaburzeniach układu endokrynnego. Dlatego niezwykle istotna staje się kwestia zapobiega problemowi przebarwień oraz nauka prawidłowej pielęgnacji skóry. Pamiętaj - zdrowa skóra to mniej nadmiernej pigmentacji. Dbaj o nawilżenie, regenerację i stosowanie wysokiej ochrony przeciwsłonecznej.

 

Jakie czynniki mogą spowodować pojawienie się przebarwień na Twojej twarzy?

Stosowanie leków takich jak antybiotyki, antydepresanty, antykoncepcja, NLPZ. Zaburzenia hormonalne, nadczynność tarczycy, cukrzyca. Wszelkie odstępstwa od homeostazy naszego organizmu bardziej narażają nas na nadmierną ekspresję komórki barwnikowej w skórze.

Przebarwienia pozapalne tworzą się konsekwencji chorób zapalnych skóry takich jak trądzik. Ten typ przebarwień pojawia się także w skutek niedostatecznej ochrony przeciwsłonecznej w trakcie terapii kosmetologicznych i dermatologicznych za pomocą antybiotyków, kwasów bądź laseroterapii. Wyglądają jak czerwone plamki, powstałe w miejscu urazu skóry. Po kontakcie ze słońcem mogą zmienić się w brązowe znacznie cięższe do zlikwidowania. Stosując się do zaleceń po zabiegowych nie musisz martwić się, że będziesz miała z nimi problem.

Opalanie jest passe! Ciemno brązowe plamy tworzące nierównomierny koloryt na skórze są wynikiem częstej ekspozycji słonecznej w danych obszarach. Potęgują się wraz z wiekiem i brakiem ochrony UV. Problem pogłębia się w trakcie korzystania z solariów. Plamki te są określane jako plamy soczewicowate i najczęściej występują na dłoniach, dekolcie, plecach, szyi i twarzy. Aby temu zapobiec nie zapominaj o replikacji filtra UV w ciągu dnia i dodatkowo zabezpiecz najbardziej eksponowane miejsca. Dla uzyskania złocistego kolorytu twojej skóry zdecyduj się na kremy brązujące.

 

Co zrobić, kiedy na naszej twarzy już pojawiły się przebarwienia?

Rozwiązaniem problemu niechcianych zmian pigmentacyjnych na twarzy jest indywidualna konsultacja z doświadczonym kosmetologiem i rozpisanie planu zabiegowego. Problem przebarwień jest złożony i wymaga działania nie tylko w gabinecie, ale także podczas pielęgnacji domowej.

Bezkonkurencyjnym składnikiem oddziałującym na rozjaśnienie skóry, ale także widoczne odmłodzenie i poprawę jędrności skóry jest retinol. Dostępny w zbiegu retiSHOT o najwyższym dostępnym stężeniu retinolu w Europie. Jest to nowa procedura zabiegowa o przebadanym i skutecznym działaniu wykorzystujący 25% stężenie retinolu. Retinol jest aktywną formą witaminy A wykazującą fenomenalny wpływ na redukcję plam pigmentacyjnych wywołanych promieniowaniem słonecznym lub będących pozostałością po zmianach zapalnych na twarzy. Oprócz wyrównania kolorytu skóry wpływa na znaczne poprawienie spoistości i kondycji naskórka.

Wzmocnieniem efektów uzyskanych w trakcie zabiegu oraz działanie zapobiegające tworzeniu się nowych przebarwień jest zastosowanie preparatu Reti SHOT w domu. Serum stanowi unikatowe połączenie dwóch składników – retinolu i bukachiolu. Skoncentrowane działanie depigmentacyjne jest uzupełnione substancją nawilżającą i uelastyczniającą skórę dając spektakularny efekt rozjaśnienia skóry.