Co możesz zrobić, by jak najdłużej utrzymać skórę w dobrej kondycji?

Piątek 12 maja 2023 • Katarzyna Cichoń

Co możesz zrobić, by jak najdłużej utrzymać skórę w dobrej kondycji?

Spis treści: [ukryj]

Nasza skóra tak samo jak całe ciało potrzebuje ciągłej stymulacji by utrzymać dobrostan.

Po pierwsze

Ruch, zdrowa zbilansowana dieta oraz picie co najmniej 2 litów wody to zwycięskie trio, które powinno nam codziennie towarzyszyć. Ale co jeszcze możesz zrobić, by jak najdłużej utrzymać skórę w dobrej kondycji?

 

Zabiegi endermologii

Endermologia LPG to innowacyjny zabieg o wielokierunkowym działaniu. Po pierwsze redukuje cellulit, po drugie usuwa nadmiernie zgromadzoną tkankę tłuszczową, po trzecie prowadzi do wytworzenia nowego kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego przez co skóra jest bardziej jędrna i sprężysta.

 

Dla kogo jest zabieg endermologii?

Jeśli cellulit czy wystający brzuch jest twoją zmorą to ten zabieg jest właśnie dla Ciebie. Główne przeciwwskazania to ciąża -pierwszy trymestr, nowotwór, zapalenie żył.

 

Jak wygląda zabieg?

Po wnikliwej konsultacji, analizie sylwetki (pomiary, zdjęcia) i wywiadzie medycznym pacjent zakłada kombinezon i kładzie się wygodnie na łóżko zabiegowe. Następnie kosmetolog za pomocą specjalnej głowicy opracowuje partie, gdzie występuje problem. Taki relaksacyjny masaż trwa od 40 do 50 minut, w zależności na jakich partiach pracujemy.  Zabieg jest bardzo przyjemny i nie powoduje żadnego dyskomfortu.

 

Kiedy zobaczę pierwsze efekty?

Zabieg endermologii jest wykonywany w serii zabiegowej. Kluczową rolą jest intensywność spotkań - czyli minimum 2 wizyty w tygodniu. Tak naprawdę już po 3 zabiegu zauważysz, iż Twoja skóra jest bardziej gładka i miękka w dotyku. Co do serii zabiegowej – jest to bardzo indywidualne. Dopiero po konsultacji ustalamy czy to będzie 5 , 10  czy 15 spotkań.

 

Clou do sukcesu

Wszystko w Twoich rękach! Kosmetolog po przeprowadzeniu konsultacji zaleci byś zmienił swoje nawyki żywieniowe na lepsze- czyli wykluczył z diety produkty słone, słodkie czy też przetworzone, a zastąpił je owocami i warzywami, białkiem i produktami zbożowymi.

 

Pamiętaj również o nawodnieniu

Każda nasza komórka potrzebuje wody - przypomnij sobie z biologii - wszystkie reakcje biochemiczne jakie zachodzą w naszym organizmie potrzebują środowiska wodnego. Dlatego tak ważne jest picie co najmniej 2 litrów wody dziennie.  Endermologia podkręca nasz metabolizm - tłuszcz jest szybciej metabolizowany - dlatego zalecamy by po endermologii wykonać proste ćwiczenia gimnastyczne oraz wdrożyć ruch - przynajmniej 30 minut spacer raz w tygodniu.

 

Każda zmiana to małe kroki, które budują spektakularne efekty.

 

Podsumowanie

Endermologia to nie jedyna technologia do modelowania sylwetki  dostępna w naszym gabinecie.

Podczas pierwszej wizyty przeprowadzimy wnikliwą konsultację, analizę ciała oraz wywiad medyczny po to,  by dobrać odpowiednią technologię do Twojego problemu. A może będzie to terapia łączona, która przyniesie wielokrotnie lepsze efekty.