8 powodów dla których warto wykonać zabieg mezoterapii mikroigłowej

Czwartek 3 lutego 2022 • Katarzyna Fudala

Spis treści: [ukryj]

Mezoterapia mikroigłowa to zabieg wykonywany zarówno w gabinetach kosmetycznych, jak i klinikach medycyny estetycznej. Od dłuższego czasu jest jednym z najpopularniejszych zabiegów odmładzających i regenerujących skórę. Ma za zadanie poprawić ogólną kondycję skóry oraz wpłynąć na jej elastyczność i jędrność. Czy warto poddać się zabiegowi mezoterapii mikroigłowej?

Przedstawiam 8 powodów, dla których według mnie warto:

 

Powód 1 - bezpieczenstwo

Mezoterapia mikroigłowa jest zabiegiem bezpiecznym i małoinwazyjnym, w porównaniu do innych zabiegów medycyny estetycznej. Bez problemu na drugi dzień można wrócić do codziennych czynności. Zabieg nie powoduje siniaków.

Powód 2 - każdy typ skóry

Kolejną zaletą zabiegu jest to, iż może być wykonywany praktycznie przy każdym typie skóry, również wtedy gdy jest bardzo cienka, wrażliwa i delikatna. Efektem zabiegów jest pogrubienie naskórka i dlatego popękane naczynka stają się mniej widoczne. To samo dotyczy zasinień pod oczami.

Powód 3 - różne problemy

Zabieg mikronakłuwania ma bardzo szerokie działanie. Działa na różne problemy skórne, takie jak : zmarszczki, blizny, wiotczenie skóry, rozszerzone pory, rozstępy czy cellulit. Może być wykonywany praktycznie wszędzie: na twarzy, szyi, dekolcie, ramionach, brzuchu, pośladkach, udach czy grzbietach dłoni.

Powód 4 - pobudza skórę

Najważniejszą kwestią zabiegu jest to, iż mikronakłucia pobudzają skórę do samoodnowy. Następuje pobudzenie naturalnych procesów regeneracyjnych skóry oraz zwiększenie produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

Powód 5 - przeciwskazania

Kolejną zaletą jest to, iż zabieg nie wymaga wcześniej żadnego szczególnego przygotowania. Wyjątkiem jest nie przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi, np. aspiryna.

Powód 6 - natychmiastowe efekty

Mikronakłucia dają natychmiastowe efekty. Już po pierwszym zabiegu skóra staje się bardziej jędrna, napięta oraz elastyczna, a drobne zmarszczki staja się mniej widoczne.

Powód 7 - minimalne skutki uboczne

Zabieg ma minimalne ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Najczęstszym niepożądanym efektem mikronakłuwania jest zaczerwienienie, które stopniowo znika w ciągu 24 godzin.

Powód 8 - naturalna odnowa skóry

Następną zaletą mikronakłuwania jest to, iż nie powoduje diametralnej zmiany w naszym wyglądzie, w porównaniu z innymi zabiegami estetycznymi. Zabieg sprawia, że skóra odnawia się naturalnie i równomiernie.

 

Z powyższych zalet stwierdzam, iż zabieg mezoterapii mikroigłowej jest wart polecenia i wykonania. Jest to skuteczna metoda walki z niedoskonałościami urody zarówno dla młodszych i starszych klientów. Jednak przekonaj się o tym osobiście wykonując zabieg na własnej skórze.