5 porad jak walczyć ze zmarszczkami mimicznymi

Czwartek 15 grudnia 2022 • Kinga Brzyzek

Spis treści: [ukryj]

Wraz z wiekiem nasza twarz ulega zmianie, już po 25 roku życia możemy zauważyć powstawanie zmarszczek w obrębie ust, między brwiami czy obok zewnętrznych kącików oczu.  Są to tzw. zmarszczki mimiczne, powstają one na skutek intensywnej pracy mięśni twarzy. Jak sobie z nimi radzić ?

 

Wyróżniamy kilka rodzajów zmarszczek mimicznych:


Kurze łapki

zmarszczki znajdujące się w okolicy oczu, powstają one już miedzy 20 a 30 rokiem życia. Są one skutkiem silnego działania mięśnia okrężnego oka, który kurczy się podczas mrużenia oczu, lub uśmiechu.

 

Lwia zmarszczka 

zmarszczka ta znajduje się między brwiami. Pionowa, nad nasadą nosa. Powstaje poprzez częste marszczenie brwi.

 

Zmarszczki poziome czoła 

biegną one przez całe czoło, z wiekiem utrwalają się.

 

Zmarszczki palacza 

Są to pionowe zmarszczki nad górną wargą. Powstają poprzez częste układanie ust w tzw. „dziubek”. W brew pozorom nie tylko osoby palące papierosy są na nie narażone.

 

Zmarszczki królicze

zmarszczki zlokalizowane po bokach nosa. Typowe u alergików i osób często przebywających na słońcu.

 

 

5 porad jak walczyć ze zmarszczkami mimicznymi?

 

Odpowiednia pielęgnacja domowa.
Już po 25 roku życia warto wprowadzić do swojej pielęgnacji delikatne kremy przeciwzmarszczkowe, oparte na kwasie hialuronowym, witaminie C, koenzymie Q10, czy peptydach.

Codzienny masaż twarzy.
Systematyczny masaż twarzy może zdziałać naprawdę dużo. Masażem pobudzamy krążenie krwi i limfy, a tym samym poprawiamy napięcie skóry. Co więcej jeśli masaż wykonamy bezpośrednio przed nałożeniem kremu, jego składniki aktywne lepiej się wchłoną.

Picie dużej ilości wody
Nawilżenie skóry jest bardzo ważne, dlatego warto zadbać także o nawilżenie od środka. Na suchej skórze zmarszczki pojawiają się szybciej! Wzbogacenie swojej diety w zdrowe kwasy tłuszczowe, antyoksydanty i witaminy, także opóźni proces starzenia.

Unikanie papierosów
Dym papierosowy powoduje bardzo szybką utratę jędrności skóry, a tym samym jej pomarszczenie. Cera po czasie staje się szorstka i matowa. Możemy także zaobserwować zmianę koloru i powstanie właśnie „zmarszczek palacza”

Kremy z filtrem to podstawa
Promieniowanie słoneczne jest głównym czynnikiem który przyspiesza starzenie się skóry. Pamiętajmy by nie wystawiać twarzy bezpośrednio na słońce, a krem z filtrem aplikować nawet zimą.