4 błędy popełniane przez osoby, które chcą osiągnąć smukłą sylwetkę

Środa 24 maja 2023 • Kinga Brzyzek

Spis treści: [ukryj]

Smukła sylwetka to marzenie wielu z nas, a zarazem duży problem. Jaki jest zatem klucz do sukcesu ?


Błąd 1. Głodówka

Podstawą jest zbilansowana dieta, bogata w witaminy, substancje odżywcze oraz bardzo ważna wodę ! Same zabiegi nie wystarczą, jeżeli reszta twojego stylu życia będzie niezdrowa. Musisz mieć zdrowy rozsądek wybierając dietę. Głodówka to najczęstszy błąd. Podczas głodówki organizm pobiera energię z węglowodanów, a nie tłuszczy przez co może pojawiać się uczucie zmęczenia, ospałość, brak energii. Często objawiają się problemy z pamięcią i koncentracją, zawroty głowy, a w dalszej kolejności problemy z funkcjonowaniem narządów wewnętrznych m.in. nerkami, wątrobą. Taka dieta przynosi wiele niekorzyści i pogarsza stan zdrowia. Zacznij jeść regularnie, mniejsze porcje, dostosuj zapotrzebowanie kaloryczne do swojej aktywności fizycznej i zobaczysz pierwsze efekty.


Błąd 2. Brak aktywności fizycznej

Oprócz diety bardzo ważny jest ruch. Nawet najmniejsza aktywność fizyczna np. 30 min spacer, ćwiczenia ze skakanka, taniec przyspieszą metabolizm twojego organizmu, wzmocnią się mięśnie, polepszy się kondycja twojej skóry oraz samopoczucie.


Błąd 3. Brak snu

Podczas snu nasz organizm odpoczywa, zachodzi w nim wiele bardzo ważnych procesów, regenerują się tkanki, mózg odpoczywa, wytwarzane są hormony. Jeżeli przewlekłe się nie wysypiasz organizm przestaje prawidłowo funkcjonować, pogarsza się kondycja skóry, zaburzone są procesy metaboliczne, człowiek staje się nerwowy i rozdrażniony. Często wiąże się to z podjadaniem w wyniku stresu i braku koncentracji. Takie podjadanie niekorzystnie wpłynie na twoja sylwetkę. Przyczyn braku smukłej sylwetki jest wiele. 

 
Błąd 4. Brak ciągłości zabiegów w serii

Nie bez powodu niektóre zabiegi wykonuje się w serii tak jak np. endermologia, karboksyterpia. Zadarza się, że Panie przerywają serie zabiegów, bo nie widzą efektów po np. 2-3 zabiegach. Ostatecznego efektu zabiegowego należy się spodziewać po określonej ilości zabiegów w serii, nie można oczekiwać spektakularnych efektów na samym początku terapii. Na twój ogólny wygląd wpływa kilka czynników, sam sprzęt nie zmieni magicznie twojego ciała bez twojej pomocy. Ważne aby stosować się do zaleceń kosmetologa, przestrzegać diety i wprowadzić aktywność fizyczną.