Różnica między kwasem hialuronowym a mezoterapią igłową

Poniedziałek 18 lipca 2022 • Kinga Brzyzek

Spis treści: [ukryj]

was hialuronowy to substancja naturalnie zawarta w naszym organizmie.  Występuje on w postaci soli sodowej czy hialuronianu sodu. Największa część kwasu hialurowego występuje w skórze, ale jest obecny także w mazi stawowej, ścianach naczyń krwionośnych czy tkance łącznej. Jego głównym zadaniem jest wiązanie wody w organizmie, tym samym odpowiada za odpowiedni poziom nawilżenia skóry. Z biegiem czasu liczba cząsteczek kwasu hialuronowego zmniejsza się , co prowadzi do przesuszania się skóry i pojawienia się pierwszych zmarszczek.

 

Rodzaje kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy dzieli się na 3 grupy ze względu za masę cząsteczkową. Jej wielkość ma wpływ na właściwości kwasu i pełnione funkcje:

  1. małocząsteczkowy ma on zdolność wnikania w głębsze warstwy skóry i nawilża ją .
  2. średnio cząsteczkowy nawilża on najbardziej zewnętrzną warstwę naskórka.
  3. wielocząsteczkowy potrafi utrzymać się na skórze i wytworzyć tzw. Film który chroni skórę przed odparowaniem wody.

Kwas hialuronowy jako wypełniacz

Kwas hialuronowy wykorzystywany jest w medycynie estetycznej również jako wypełniacz. W bezpieczny sposób można wypełnić nim zmarszczki, wymodelować twarz i sylwetkę. Wypełniacze zawierają usieciowany kwas hialuronowy. Proces sieciowania chroni cząsteczki kwasu, ale również nadaje mu specyficzne fizykochemiczne właściwości. Dzięki tym właściwościom używa się różnych wypełniaczy do różnych zabiegów. Różnią się one lepkością, stopniem usieciowania, gęstością czy zdolnością przyłączania cząsteczek wody. Dlatego, też używa się innych preparatów do wypełniania zmarszczek ,a innych do powiększania ust , mimo że głównym składnikiem preparatu jest kwas hialuronowy.

 

Wypełnienie kwasem hialuronowym możemy zastosować przy

  • wypełnianiu zmarszczek
  • powiększaniu ust
  • modelowaniu linii żuchwy
  • poprawie kształtu nosa
  • odbudowaniu zmian pooperacyjnych lub pourazowych

 

Co to jest mezoterapia?


Mezoterapia to jedna z najskuteczniejszych , niechirurgicznych metod, która zatrzymuje starzenie się skóry. Polega ona na dostarczeniu substancji (kwasu, witamin, aminokwasu itp.) bezpośrednio w skórę. Zabieg mezoterapii dzielimy na 3 rodzaje :

Mezoterapiamikroigłowa -
  Zabieg ten wykonywany jest przy użyciu specjalnego urządzenia i kartridża . Poprzez stalowe igiełki znajdujące się w kartridżu dochodzi do perforacji naskórka. Poprzez otwarcie mikrokanalików możliwe jest wprowadzenie skoncentrowanych składników odżywczych w głąb skóry.

Mezoterapia bezigłowa - Jest to zabieg w którym poprzez użycie zjawiska elektroporacji dostarczane są substancje odżywcze w głąb skóry. Urządzenia do mezoterapii bezigłowej wykorzystują zjawiska które zachodzą w błonach komórkowych i w warstwie rogowej skóry. Pozwalają one udostępnić drogi wprowadzania aktywnych preparatów bez używania igieł.

Mezoterapia igłowa - W tym zabiegu za pomocą bardzo cienkiej igły wprowadzane są substancje odżywcze. Wykonywane są drobne i gęste nakłucia. Ich głębokość zależy od stosowanych preparatów i problemów skórnych.

 

Mezoterapiaigłowa w połączeniu z kwasem hialuronowym

Do zabiegu mezoterapii igłowej najczęściej stosowane są preparaty z dużym stężeniem kwasu hialuronowego, który silnie nawilża i wiąże wodę w skórze. Dzięki temu zabiegowi skóra jest wygładzona , a zmarszczki wygładzone.
Mezoterapia z kwasem hialuronowym jest więc idealnym zabiegiem zapobiegającym powstawaniu zmarszczek, nawilżającym skórę , a także redukującym oznaki starzenia.