Jakie efekty po zabiegu DermaPen

Sobota 17 kwietnia 2021 • Kinga Brzyzek

Jakie efekty po zabiegu DermaPen

Spis treści: [ukryj]

Mezoterapia mikroigłowa powszechnie znana jako DeramPen, zyskała dużą sławę na rynku kosmetycznym, nie tylko dzięki wielokierunkowemu zastosowaniu, ale głównie dzięki efektom, które widoczne są niemal bezpośrednio po wykonaniu zabiegu. Czy zastanawiasz się czym polega zabieg mezoterapiimikroigłowej, jaki jest jej mechanizm działania oraz jakie efekty i skutki uboczne przynosi? Doskonale trafiłaś, zapraszam do lektury, która dostarczy Ci najważniejszych informacji, a i być może zachęci do skorzystania z tego zabiegu.

 

Co to jest mezoterapia?

Mezoterapia mikroigłowa wykonywana jest za pomocą urządzenia zaopatrzonego w tzw. kartridż (końcówkę zawierającą od kilkunastu do kilkudziesięciu igiełek o różnej, dostosowanej do problemu długości), który nakłuwa naskórek bądź warstwę skóry właściwej z odpowiednią mocą i na określoną głębokość. Parametry te dobierane są w zależności do problemu z jakim się borykamy, inny wysuw igły towarzyszyć będzie walce z przebarwieniami, inny w redukcji zmarszczek a jeszcze inny podczas usuwania blizn i rozstępów. Obszar twarzy, typ cery czy partia ciała, na której przeprowadzany jest zabieg, także będzie miała wpływ na to jakiej długości igieł użyjemy, dlatego jest to procedura przeznaczona również dla skóry wrażliwej i naczynkowej.

 

Jakie efekty po zabiegu DermaPen?

Intensywne nakłuwanie skóry prowadzi do kontrolowanego uszkodzenia tkanki, mikrourazów i mikrokrwawień. Brzmi strasznie? Raczej tak, ale jest to doskonały bodziec do aktywacji czynników wzrostu, które odgrywają najważniejsza rolę w procesie regeneracji skóry. Wspomniane czynniki wzrostu, powodują zwiększenie produkcji nowych włókien kolagenowych, elastynowych, kwasu hialuronowego oraz innych substancji odpowiadających za zdrowy stan i wygląd Twojej skóry. Drugim pozytywnym torem działania mikronakłuć jest ułatwienie przenikania substancji aktywnej, która dobierana indywidualnie do potrzeb skóry, rozprowadzana jest podczas zabiegu na jej powierzchni.

Jak już wspomniałam procedura ta dość intensywnie uszkadza skórę prowadząc do powstania kontrolowanego stanu zapalnego, dlatego bezpośrednio po zabiegu może wystąpić delikatne zaczerwienienie a nawet obrzęk, który utrzymuje się od kilkunastu minut do kilku dni.

Wyżej wymienione skutki uboczne są niczym na tle korzyści płynących z tego zabiegu. Wymuszona regeneracja skóry, prowadzi do przebudowy jej struktury, co z kolei przejawia się widocznym zwiększeniem gęstości, jędrności i elastyczności naskórka. Regularnie wykonywana mezoterapia mikroigłowa redukuje blizny i przebarwienia, spłyca zmarszczki oraz dodaje skórze blasku i witalności.

By efekty mezoterapiimikroigłowej były dobrze widoczne, zaleca się serię zawierającą min. 3 zabiegi, powtarzane co 3-4 tygodnie, zgodnie z zaleceniami kosmetologa.