Czy aceton szkodzi paznokciom

Poniedziałek 13 lutego 2017 • Kinga Brzyzek

Czy aceton szkodzi paznokciom

Kupując zmywacz, wiecie, żeby w swoim składzie nie zawierał acetonu. Aceton, to szkodliwa substancja o drażniącym charakterystycznym zapachu. Klientki, które wykonują manicure w salonie dobrze go znają. Służy głównie do ściągania hybryd z płyki paznokci. Nie oszukując się, wpływ acetonu na paznokcie jest negatywny. Odwadnia, wysusza płytkę, doprowadzić może do łamania się i rozdwajania paznokci. 

Jakiś czas testowałam i porównywałam na sobie dwie metody ściągania hybryd, acetonem i frezarką. Aceton dobrze wiecie, że wysusza paznokcie, dodatkowo zdrapując lakier mechanicznie uszkadzamy płytkę. Od niedawna odkryłam specjalne frezy firmy INDIGO do ściągania hybryd. I to jest właśnie druga metoda, która według mnie jest lepsza. Frezy od INDIGO nie nagrzewają płytki, dodatkowo ją wygładzają. Miałam obawy, jak na taką metodę zareagują klientki. Ale całkiem spokojnie.

Manikiurzystka posługując się frezarką musi mieć dobrą wprawę, ponieważ nieprofesjonalnie wykonanie w domu może tylko zrobić krzywdę. 

Frezy Indigo https://www.indigo-nails.com/pl,a2544,frez-indigo-cuticle-no-5.html